Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj fejni a mellemet? A...

Muszáj fejni a mellemet? A babám 2 hetes már beállt a kereslet kínálat, egy etetésnél egy cici elég neki, kb.80ml-t szopizik, amivel alszik 3 órát. Azt mondják fejjek, de minek, ha a babámnak pont elég ami van?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki nem fejt és sokáig tudott mégis szoptatni???

2012. júl. 29. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Fejni ebben az esetben csak akkor kell, ha feszül a melled, vagy csomós, fáj, vagy kimarad a babánál egy étkezés.

Szerintem egyébként tényleg felesleges.

2012. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki mondta,hogy fejni kell? Nem kell ám minden ilyen okos tanácsot meghallgatni. Én csak akkor fejtem,mikor beteg lett a kicsi és nem volt olyan nagy étvágya,aztán fájt a mellem. Ha minden rendben,akkor a fejés csak nehezíti a egyensúly beállását és neked is csak plusz munka,amúgy sem lehetsz valami kipihent. Nekem amúgy még akkor is rengeteg tejem volt,mikor már a másodikkal lettem terhes, nagyobbik fiam egy éves korában.
2012. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm 2 évig szoptatott. Szegény gyilkolta magát, kifejte a maradékot az utolsó cseppig. Lefagyasztotta, hogy jó lesz majd főzelékekbe, meg itatni a babát, ha már nem szopik. 2 év után a kisfiú utálattal fordult el attól a kajától, amiben megérezte az anyatejet - így kidobták az összeset. És a barátnőm épp a napokban mondta, hogy mi a fenének törte össze-vissza a mellét. A bölcsiben azok a gyerekek, akik tápszeren nőttek, nem betegebbek, mint az anyatejes. Tény, hogy tisztább, kényelmesebb, gyorsabb. Én fejtem volna magam, de nem jött ki egy gyűszűnyi maradék - biztos nem jó volt a technikám. Mindkét gyermekem 5 hónapig szopizott, akkor javasolta a pótlást a védőnő, mert a súlygyarapodás leállt. S ahogy megindult a pótlás, elapadt a tej, tehát tovább nem tudtam szoptatni. Gőzöm nincs, hogy a technikám nem volt jó, vagy fél évre voltam hitelesítve.
2012. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne fejd, csak akkor ha a babád valami okból kifolyólag kevesebbet szopik és feszül a melled. 8 hónapig szoptattam, még tovább is lett volna tejem bőven, de a babám azt mondta: "Kösz Anya, de több ilyet nem iszom!"
2012. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia, két hetes korában én is leálltam a fejéssel... jött is 3 hetes korában a mellgyulladás :(

2-3 hétig küzdöttem, hogy visszahozzam a mellembe a tejet és ott akkor állt be a kereslet-kínálat. Hozzáteszem, sebes volt a mellbimbó, szóval lehet azért is gyulladt be, mert a fájdalom miatt nem volt tejleadó reflex.

Már 4-5hete én se fejek egy cseppet sem... 10 hetes a lányom.

Figyelni a kell a ciciket rendszeresen, és ha úgy érzed fejd egy kicsit, még picike a kisbabád. lehet nem szopizza ki az egészet.

Nekem tanácsolták azt is, hogy szopi után masszírozzam, nyomkodjam és ha még spriccel a tej 4-5-ször akkor van benne, ilyenkor kézzel szoktam fejni, de nem vagyok profi benne :) úgyhogy ez nem 100%-os kiűrítés.

Jó egészséget!

2012. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!