Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elvalasszam a 9 honpos fiam...

Elvalasszam a 9 honpos fiam petefeszek ciszta miatt?

Figyelt kérdés

Orvos azt mondta hormonos kezeles kellene, de mivel szoptatok, igy nem kell mutet.

Fiam cicifuggo, nagyon szeretek szoptatni,naponta 4-5x szopizik,este is 1-2x.

Koszi a valaszokat!


2012. júl. 29. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

(Nem igazán értek a témához, úgyhogy ne vedd készpénznek a válaszomat.)

Mennyire kell sürgősen kezelni? Mert ha nem vészes, akkor gondolom még várhatsz vele. És én ha lehet, várnék még legalább pár hónapot, mert 9 hónaposan szokott előjönni a szeparációs szorongás, és nem a legjobb lenne ilyenkor elválasztani.

Viszont ha sürgős a dolgot, akkor nincs sok lehetőséged, el kell választanod a babát. Vagy akkor műtét van (?), azt meg gondolom te sem akarod.

Vagy, ami még eszembe jutott: ha van lefagyasztott tej, és megissza, akkor azt adhatod neki egy darabig. Egyébként meddig tart egy ilyen kezelés? Mert esetleg fejhetnéd a kezelés ideje alatt (persze kiöntenéd), így fenntartva tejtermelődést, és a kezelés után talán újra szoptathatnád a babát. De ha ez hónapokig tart, akkor egyrészt nagy macera addig fejni, és a babád sem biztos, hogy elfogadja majd annyi időn után újra.

Nekem ez jutott eszembe, és most had figyelmeztesselek az zárójeles mondatomra a válaszom elején...

2012. júl. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés:S.


Nekem van egy szép kis fél centis vesekövem -legalábbis május elején még akkora volt-. Az urológusom azt mondta, hogy megvárjuk, míg befejezem a szoptatást, aztán nekiesünk :). Gondolhatod, én totál lefagytam, mire látva az arcom megnyugtatott, hogy "csak nyugalom és szoptassak, szoptassak, szoptassak, nem kell sietni". Addig meg hizlalom a kövemet :).


Viccet félretéve. Amikor diagnosztizáltak, a baba 8 hónapos volt, épphogy elkezdett eszegetni szilárdat. Most 11 hónapos lesz, és 2-3 hete már fájdogál az oldalam, kisugárzik a kő. Istennek hála, hogy nem mozdult el. Terveim szerint 1 éves kora körül leválasztom, bár elég ragaszkodó, szóval fáj a szívem érte... De muszáj, jobb fokozatosan, minthogy hirtelen van-anya, majd nincs-anya napokig, mert vesegörcsöt kaptam :(. (és nagyon anyás is).


Szóval ha az orvos nyugalomra int, akkor gondolom nem olyan sürgős. Azért a szoptatás nem ér annyit szerintem, hogy közben életveszélyes helyzetbe kerülj.


Előre is gyógyulást kívánok!

2012. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Azt mondta az orvos, nyugodtan szoptassak. Fajdalmaim modt nincsenek. Csak folyamatos verzesem. Nagyon fajna a szivem,ha abba kellene hagynom a szoptatast. Anyas is o is,annyira,hogy wc re se mehetek el.

Koszonom a biztatast! Meglatjuk mi lesz. Azert egy masik orvost is meg akarok kerdezni,mert ez nem jatek.

2012. júl. 31. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!