Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasszam, vagy van rá...

Elválasszam, vagy van rá antibiotikum?

Figyelt kérdés
Szájsebészhez kell mennem. Azt mondta a fogorvos, hogy ebben az esetben elképzelhető, hogy kell majd a műtét után antibiotikumot szedni. Mondtam, hogy szoptatok. Erre azt mondta, hogyha már 8 hónapos a baba, akkor válasszam el. Mondtam anyukámnak, ő is azt mondta, hogy ekkora babának már igazán nem kéne szopnia, válasszam el, igaza van a fogorvosnak. Tényleg ez a megoldás? Úgy tudom vannak antibiotikumok, amelyeket lehet szoptatás alatt is szedni. Nem nagyon szeretném drasztikusan elválasztani, még napi 5-6 alkalommal szopik. Neki is nehéz lenne, meg nekem is. Éjjel másképp nem akar visszaaludni. Nagy szívás lenne. Tapasztalatok?
2010. okt. 20. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet, hogy az orvos arra gondolt, hogy addig ne szoptass, amig szeded a gyógyszert? Azt meg gondolom nem hónapokig kell szedned, hanem csak pár napig. Azt nem tudom, hogy van e olyan antibiotikum, amit lehet szoptatás alatt szedni, ha nincs, akkor arra a pár napra adhatnál a babádnak tápszert.
2010. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Az orvos keressen olyan antibiotikumot, amit szoptatás alatt is szedhetsz (a legtöbb ui. ilyen)! Nagy butaság lenne elválasztani egy jól szopó kisbabát, főleg, egyik napról a másikra!!!!Persze, anyukád ezt mondja, hiszen régebben nem szoptattak ennyi ideig, mások voltak a táplálási elvek... Itt te is megnézheted, hogy az antibiotikumok többsége szedhető: [link]
2010. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb antibiotikum penicillin tartalmú, ami nyugodtan szedhető...
2010. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugodtam. Szerintem ha 5 napig nem szoptatok (általában annyi ideig kell min. szedni antibiotikumot), akkor akár véglegesen el is választhatom. Sajnos a tápszert nem fogadja el, már próbáltam. Illetve eleve a cumisüveggel vannak problémák, mivel vagy 4 hónapig nem volt rá szükség, most már nem tud vele mit kezdeni. Pedig az elején használtuk. Ki gondolta volna, hogy elfelejti.

A fogorvos meg egy őskövület, eleve elég furcsán nézett rám, hogy ekkora gyereket már minek szoptatni.

2010. okt. 20. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

7 hónapos a fiam, a háziorvosom Augmentint írt fel a régóta nem múló köhögésemre. Azt mondta, hogy akkor is szoptathatok mellette, ha a tájékoztatóban az van írva, hogy nem.


Te döntesz, de én a helyedben tovább szoptatnék. Az antibiotikum nem ok az elválasztásra.

2010. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok mellett általában lehet szoptatni. Tehát az az orvos, aki akar, az talál megfelelő gyógyszert. Előfordulhat, hogy a babádnak is hasmenése lesz tőle, erre számíthatsz, más gondot nemigen okoz náluk.

Egyébként, ha a babád 1-2-3 hónapos korában kellett volna fogorvoshoz menned, akkor is ezt javasolja? Azért ne már a fogorvos döntsön arról, hogy meddig szopizzon a gyereked!

2010. okt. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja! És a fogorvos meg szoptatási szakértő!!!! Na, ne már! hány szoptató anyuka szedett már orvosi utasításra antibiotikumot (én is nem egyszer, ui. a 4. babámat szoptatom, voltam szoptatásban én is beteg), csupán az én orvosom normálisabb volt, mint a kérdezőé és bizony, talált olyat, amit szedhettem... csak kicsit bele kellett néznie a gyógyszerkönyvbe... Köszi, hogy mindenkit lepontoztál, te biztosan hozzáértő orvos vagy....
2010. okt. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szoptatási tanácsadó nem tud javasolni gyógyszert, viszont utána tud nézni a gyógyszerek szoptatás alatti alkalmazhatóságának. Tulajdonképpen együtt kellene működniük az anya és a babája érdekében.

Nem vitatom, hogy vannak olyan betegségek és esetek, amikor feltétlen elválasztásra van szükség, de nem hiszem, hogy egy szájsebészeti műtét ezek közé tartozna.

2010. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó nem egyenlő a válaszomban írt szoptatási szakértővel :))) A válaszban úgy értettem a megnevezést, hogy egy fogorvos nem ért a szoptatással kapcsolatos dolgokhoz, így nem igazán tudja azt sem, meddig érdemes szoptatni, milyen gyógyszerek szedhetők szoptatás alatt... persze kis utánanézéssel azért rátalál, ha akar... Tudod, ha az embernek a füle fáj, hiába kér tanácsot a neurológustól, az nem tudja, mi a baj, elküldni megfelelő orvoshoz...
2010. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem tavasszal volt szájsebészeti beavatkozásom 9egy fogmaradványt szedtek ki brr, vartak, vágtak, akkor volt 13 hónapos lányom.

adtak antibiotikumot, de mivel nem tudta senki megmondani, hogy szedhetem-e szoptatás alatt, így nem szedtem.

Nem tudom mi volt a neve,de a gyerkorvos, védőnő sem ismerte ndta, hogy amúgy a nyál a legjobb fertőtlenítő.

Ezt avédőnő mondta

A seb begyógyult magától , antibiotikum nélkül, csak antibakteriális szájvízzel öblögettem.


Ne válaszd el!!!!


Kérdezz rá-DE GYEREKORVOSNÁL-hogy szedheted-e azt az antibiotikumot, amit adtak, lehet, tudni fogják.

De minig gyrekorvost kérdezz, felnőtt orvost, ők úgyis azt mondják, hogy válaszd el:-(((((


Igen sok antibiotikum lehet szedni szoptatás alatt is, én szülés után is kaptamm, vénásan meg bogyóban is.

2010. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!