Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől van megint tejem?

Mitől van megint tejem?

Figyelt kérdés
7 hónapja nem szoptatok, teljesen el is apadt a tejem, most viszont újra van egy pici. Abból vettem észre, hogy a melleim feszesebbek lettek és kicsit érzékenyebbek. Másoktól is hallottam ilyet. Ez mitől van? Mit tegyek? Olvastam, hogy hormonális oka is lehet. Valaki tapasztalt ilyet? Le tudnátok írni a pontos okát? Nagyon kíváncsi vagyok.

2012. júl. 30. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ilyen bajom van, de nekem nem függ össze a szüléssel. Galaktorrea a neve ennek a jelenségnek. Jó lenne elmenni endokrinológushoz csináltatni hormonvizsgálatot és egy sella MRI se ártana, mert az agyalapi mirigynek egy jóindulatú daganata is okozhatja.

2012. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam. Most egy kicsit besz@rtam! A ciklusom rendben van, de a látásom nem az igazi. Bár nem látótér kiesés, hanem közelre nem látok jól. Elmegyek dokihoz, ha lesz egy kis időm.
2012. júl. 30. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs okod félni, jól lehet kezelni, ha ez van neked. gáz akkor van, ha valaki elhanyagolja és már csak az az egy gyógymód van, ha kiveszik az egész agyalapi mirigyet és utána meg szedhet egy vagon hormont.
2012. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

magas a prolaktinod

irány az orvos

én így voltam de nekem elvégezték a vizsgálatokat és kiderült h terhes vagyok így jelezte a babám h itt van :P

2012. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egy baba? Az vicces lenne...2 hete mondta a férjem, hogy nem akar második gyereket.
2012. aug. 2. 21:31
 6/7 anonim ***** válasza:
ha magas a prolaktin, nem is eshetne teherbe. az biológiailag képtelenség.
2012. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pár hónapja nézték a hormonjaimat és azt mondta a belgyógyász, hogy kb. olyan, mint egy klimaxos nőé (33 vagyok). Régen is ilyen volt, azt mondták természetes úton nem is lehet gyerekem. Aztán egyszer csak terhes lettem. Senki sem tudja hogy történhetett.
2012. aug. 2. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!