Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elkezdett apadni a tejem,...

Elkezdett apadni a tejem, pedig csak egy hónapos a babám. Tudok valamit tenni hogy ne apadjon tovább? Vagy el fog menni teljesen? Laktoherb teát szülés után ittam, most megint elkezdtem tegnap óta.

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy apad? Ha nem írsz konkrétumot, nehéz segíteni, mert túl hosszú lenne minden eshetőséget leírni. Egyébként a pihenés segít, meg az, hogy igény szerint szoptass... egyelőre röviden ennyi.
2010. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mit jelent az apadás? Semmi konkrétat nem írsz!

Baba mennyit, hányszor szopik egy nap, kakis, pisis pelusok száma? Kap-e pótlást, cumizik-e?

Ezek hiányában nem tudható, hogy pad-e a tejed, vagy a babád igényeihez megfelelő mennyiségű anyatej termelődik neki!

2010. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egész nap cicin van...! Napközben még csak csak elvan de estére teljesen elfogy a tejem! Igy este kap pótlást, de csak 30-5 milit eszik.

Hiába nyomkodom nem jön belőle semmi! ÉS a babó is nyűgös, rugdosódik, kapálózik, és a fején a kutacs nem emelkedik...!

Fejni nem tdutam szopi után soha mert hiába szivattam, meg nyomkodtam nem jött belőle semmi...! Cumizni cumizik. Kakis pelusok száma egyenlö a 6 naponta 1 pelussal. Viszont pisis pelus meg van 5 6 egy nap!

2010. nov. 10. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívj el egy szoptatási tanácsadót, aki el is menne hozzád, tanáccsal lát el!

Igény szerint kell szoptatni a babát, de ez nem azt jelenti, hogy egész nap mellen van! Sok pihenés, megfelelő táplálkozás is feltétlenül szükséges!

Mennyiket szopik a baba? Születési súlya mennyi volt, illetve most mennyi a baba súlya? Mikorra nyerte vissza a születési súlyát?

Nyugodj meg, ez a legfontosabb, a másik pedig az, hogy a baba 6 hetes korában fejlődési ugrás van, ilyenkor több anyatejre van szüksége, ezért is lehet nyűgösebb. Ha igény szerint szoptatod, akkor pá napon belül annyi tejed lesz, amennyi neki kell!

2010. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, most van az az időszak, hogy kimerültél, és sok pihenésre van szükséged, igyál sok folyadékot (Laktoherb tea jó), minden szoptatás után jól fejd ki a melledet, és tedd cicire a babádat minél gyakrabban! Nem fog elapadni a tejed, helyre fog állni a szükséges mennyiség. Ja, és a legfontosabb, hogy semmin ne stresszelj, mert sajnos az árt leginkább a tejtermelődésnek :-( Minden jót és jó babázást Neked!
2010. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz.


Nem fogy eé a tejed estére, hanem este kevesebb, de zsírdúsabb tejed termelődik. A baba pedig jól teszi a dolgát, gyakran kér tejet, hogy ezzel is szaporítsa a mennyiségt. Ugyanis minél gyakoribb inger éri a melledet, annál több tejet termel.


ha tápszert adsz neki, pláne ha cumisüvegből adod neki, akkor kevesebbet fog szopizni, ergo kevesebb tejed fog termelődni. ördögi körbe jutsz így, és egy hónap múlva tényleg nem lesz tejed. ha azonban minden nyikkanásra cicire teszed, akkor pár napon belül ismét elegendú tejed lesz.


A másik fontos dolog a nyugalom. Ideges nőnek nem indul meg a tejleadó reflexe akkor se, ha tele van a cicije tejjel. Teljesen el kell lazulnod és kizárnod a stresszt, az aggodalmat a fejedből. Szoptasd a babádat gyakran, igény szerint, ha kell 12x egy éjszaka. És ne méregesd szopi előtt-után, elég egy nap egyszer, pl fürdés előtt. Így követheted a hízását is, és ez megnyugtatóan hathat rád. (Engem legalábbis mindig megnyugtatott.)

2010. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok folyadék és legalább délután ha a pici alszik aludj te is egyet a következő evésig. + ajánlom a homeós urtica urens 15 ch tejserkentő bogyót, nagyon jó.
2010. nov. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hűű...nahh akkor nagyon köszönöm a válaszokat!

Igény szerint szopizik elejétől fogva. Próbáltam beállitani neki 3 óránként, az első héten még ment is...aztán borult az egész! Tényleg egész nap cicin van!


3530 al született, 3300 al hoztuk el, két hét múlva lett 3560, és rá egy hétre 3730. Tegnap este mértem pelusba (egy hétre rá) 3850 et mértem! Ez meg kevés, mert a védőnő azt mondta hogy 150 et kell hizniuk egy hét alatt!

2010. nov. 11. 09:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Tápit csak végső esetben eszik...mikor már tekereg meg kilöki a cicit a szájából, utána meg sirva visszakéri és ezt 4x 5x megcsinálja!
2010. nov. 11. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress fel egy szoptatási tanácsadót, mer valami nem jól működik nálatok!

Valóban többet kellene híznia egy babának, kb annyit, amennyit a védőnőd mondott!

Egy szoptatási tanácsadótól személyesen tudnál kérdezni, megmutatná a helyes szoptatási pozíciókat, tejszaporításban is segítene! Én a helyedben biztosan ezt tenném, illetve ne stresszeld magad, kell a sok pihenés is egy kiegyensúlyozott anyának!

2010. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!