Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha várandósan szoptatok, mit...

Ha várandósan szoptatok, mit tehetek, hogy ne csökkenjen a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Általában nem nagyon ajánlják a várandósan szoptatást, mert nagyon kifosztják a szervezeted, ha két irányból szipolyoznak... Ideje lassan rászánnod magad az elválasztásra.
2012. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

miért, olyan kicsi a nagy? Hogy még szopik? Enyém saját magát választotta el, mikor terhes lettem, hamarabb tudta, hogy terhes vagyok, mint én.

Egyébként a szokásos praktikák, alkoholmentes sör, fejés.

2012. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem volt korábban sorozatos vetélésed, illetve a jelenlegi terhességeddel nincs gond akkor nyugodtan szoptathatsz. Várandósság alatt mindenképpen lecsökken a tej mennyisége, hiszen a szervezeted már a kis jövevény érkezésére készül fel. Az összetétele is a picinek megfelelőre fog változni (azaz mire megszületik, colostrum lesz).
2012. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen szerintem semmit nem tehetsz. Az íze, összetétele is meg fog változni. A szervezet a születendő babát helyezi előtérbe, neki termeli majd a tejet.
2012. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
82%

Ugyanazt, amiket nem várandósan is tudsz.

De nem garantált, hogy végig elég lesz, mert 4 hó körül általában lecsökken a mennyisége és az íze is változhat, ahogy látod. (Igazából ez csak akkor számíthat, ha a nagy is kicsi még ill. nagyrészt még szopik.)

Viszont, ha végig sikerül szoptatni, nem választja el magát a nagy, akkor várhatóan könnyebb lesz a belövellés, "újrakezdés" a picivel.

2012. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én végig szoptattam a terhességet,és semmi bajunk nem lett! :)2hónapig tandem szopiztak!


A 16. hétig méga nagyobbnak termelődik, szóval ha nem utasítja el a beágyazódáskor,akkor maradminden a régi!

Onnantólkezd a szervezet a pocakbabára koncentrálni ésmár neki termeli a tejet!Alegtöbben ilyenkor szoknak le!maguktól...


De mint olvasod nálunk sem...Viszont ittdrasztikusan csökkent amenniség,de eztlegjobbn a kinti gyerkőc tudjamagának viosszahozni gyakori szopival,ha akarja...meg anya is akarja...



A tandem szopi nekem plnagy könnyebbség volt,merta növekedésugrásokat meg sem éreztea kicsi...DE engem a tandem szoppi "strapált"le...

4héttela szülés után anyikiló voltam mint előtte...Nem éreztem semmihátrányt csak nagyon fogytam...


3hós a kicsi,mostanra álltbe a keresletkínálat...a nagyom 8-a óta nemszopik!


Ja és semmi vitamint nem szedtem a terhesség alatt,ésa kicsi 4100 grammal születettíygy ishogy szopotta nagy..


Kitartás, szerintem megéri ha mindenkinek jó...


Üdv!

V

2012. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 82reni válasza:
51%

Szerintem ilyenkor érdemes a kismama vitaminokat fogyasztani. Sok jó víz, főleg alkoholmentes folyékony kenyér, azaz sör, tej, madártej, erőleves, húsleves, dinnye -minnél többet!

A vas pótlása fontos! Szered, szederlevél-tea, feketeribizli, szilva, búzacsíra (szárított is), ezek akár székrekedésre is jók.

Brokkoli (Famili Frostos pl. fagyasztva is szép, jó), paraj/spenót, sóska, stb.


Nyugodt légy, elhatározás és hozzáállás kérdése is nagyrészt -a fiziklai és környezeti adottságokon túl.

2012. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 82reni válasza:
72%

Még egy megjegyzés: ha csökkenne is a tej, az alényeg hogy ne apadjon el - a pocakben lakó kisbabád igényeit nyilván csak a testeddel elégítheted ki, a nagyobbnak kiegészítő táplálék lehetséges, de akkor is fontos hogy legalább napi egy-két alkalommal valamit szopikázzon, ami az egészségét védeni fogja, ne betegedjen meg télen se, stb.

Esetleg amit még javasolni tudok: a teákat kihagytam -olcsóbban összeállíthatod Te is a keveréket. Valamint halolaj, kókuszolaj (www.paleoshop.hu), halak, tengeri is ha kapsz, és a szokásos változatos étrend ;)

Sok sikert!

2012. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Neked is azt kell csinálni.
2012. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!