Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy felpuhul a...

Lehetséges, hogy felpuhul a mellbimbó?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hónapos, jó technikával szopizik, erősen és gyorsan kaparintja meg a tejet :) DE---> Ébredés után első az etetés, első blikkre "gyönyörűen" szopizik. Mivel hasfájós,és azért egy kis levegőt is nyel, etetés közben többször is próbálom megbüfiztetni. Aztán jön a Kaka & puki projekt, fáj a hasa, erőlködik, mire nagy nehezen megkönnyebbül, addig rájön, hogy újra, vagy még mindig éhes, és ha kínálom a mellem, dühösebben kezdene el enni...ezzel nincs semmi gond, de sajnos ilyenkor úgymond "kicsúszik" a szájából a mellbimbóm, olyan, mintha fel lenne puhulva, és a babám nem tudná rendesen bekapni...szegény ettől még jobban elkezd sírni, és hiába próbálkozom, a végén már cumisüvegből kínáltam neki a lefejt tejet, és akkor nyugodott meg és aludt el...Kérdésem az lenne, hogy járt-e valaki már így? Létezik, hogy tényleg a bimbóm ázott volna fel, és ez okozta a problémát? Bimbóvédő/kiemelő segítene a helyzeten, vagy maradna a cumisüvegből etetés, ha nem megy zsinórban másodszor a szopi? Előre is köszi!
2012. aug. 3. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom h nem jár erre szopiligás, de leírom én mit gondolok.

A cumisüveget hanyagold! Nem kioktatás, jótanács! Előbb vagy útóbb megkedveli és akkor nincs visszaút, már az első etetésnél is kifelé fogja a cicit köpni.

Mi lehet a baj? Az szerintem h nem éhes, csak fáj a hasa. Ott a probléma h kezdő anyaként te is (én is..) zt hiszed, ha sír az egyelő azzal h éhes biztos! Pedig nem..főleg h köpködi kifelé a cicid. Nem ázott az fel, csak a babád nem éhes, mikor szopizik "rájön" h hiába a tejcsi jobb nem lesz a hasának....így idegesen köpködi kifelé a cicit. Megoldás? Próbálj ilyenkor sétálgatni vele, kösd le a figyelmét, aztán egy jó 15-20 perc múlva próbáld a melleddel kínálni, ha nyugtalankodik.

2012. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De amúgy simán lehet, h el is tudnád altatni utána etetés nélkül is. Érdemes kísérletezgetni, még így az elején!
2012. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a cumisüveget azért próbáltam, mert én sem voltam benne biztos, hogy még éhes-e, azért sír-e tovább..de mivel nem evett előzőleg szerintem sokat, ezért kipróbáltam, hogy kell-e neki a tej, és kellett,kb behabzsolta a tejet, utána büfizett, és bealudt...ezért gondoltam, hogy talán ez lehet a probléma, amit leírtam...amúgy szinte mindenhogy próbálom megnyugtatni, nem rögtön a cicire akarom visszatenni. Ringatom, éneklek, beszélek hozzá, tótágast állok, már szerintem a legtöbb dolgot kipróbáltam :D
2012. aug. 3. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!