Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint vagy meghatározo...

Igény szerint vagy meghatározott időközönként szoptattok?

Figyelt kérdés
Kinek melyik vált be és miért?
2009. júl. 19. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom gyerekem nagyjából igényszerint szoptattam, ami kb 3 nap alatt beállt meghatározott időközönkéntre.

Kb 2-3 hétesen átaludták az éjszakát. 10-körül ettek utoljára és 6-7-kor újra.

A gyerekek olyanok voltak mint az óramű, nagyon ritkán fordult elő, hogy ez elcsúszott.

Engem nem vinne rá a szívem és a logikáját sem értem, hogy miért kéne egy gyereket pl. felkeltenem, csak mert szól a vekker, hogy evés van.

Ha álmos alszik, ha éhes eszik. Beálla a saját bioritmusa.

2009. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint, de a védőnő tanácsát azért megfogadva 2 órán belül nem adtam neki, azért, hogy a kicsi gyomra kiürüljön teljesen. Azt mondta, ha ráetetek és nem várom meg a teljes ürülést, akkor megszokja, hogy mindíg van a gyomrában és akkor az egész napom csak szoptatásból fog állni. Szépen be is állt a pici és kb.3 ( ritkábban 4 óránként szopizott). Most 8 hónapos és még mindíg szopik.
2009. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert általában a napi min. 6-szori cicizést ajánlják, hogy meglegyen a súlyának megfelelő mennyiség. Ez hülyeség?
2009. júl. 19. 07:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. És én sem keltettem fel soha, ha aludt.
2009. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én első.

Az be is áll kb. 6 evésre. De ezeknek nem kell 4 óránként lennie. Az enyémek (mint írtam) végigaludtak kb 8 órát, aztán nappal majdnem 3 óránként ettek. Tehát felesleges pont 4 óránként etetni.

2009. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint, és ez beállt magától pár hét alatt 3-4 órás időközökre, éjjel már pár hetes korától aludt végig. Most nálunk zavar van, és akár 6-7x is akar enni egy nap, nem kinozom, hogy várjunk többet, ilyenkor adok neki, és gondolkodom, mi lehet a baj (most pl. vszleg fogy a tejem). A másfél órát mindenképp ki szoktam várni, nehogy a hasa fájjon, hogy ráetettem, de ritkán kér enni másfél óra után, inkább 2-2.5, ha valami gond van, vagy nyűgös. Most 3.5 hós.
2009. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igény szerint, de nálunk sajna nem állt be rendszer. Az időjárástól, meg sok mindentől függ, hogy 2,5 vagy 4 órát vár. Sőt, néha 5 órát. Az éjszakát végigalussza, mostanában 9-10 órákat alszik, bár épp most állít be új csúcsot. Este 10 körül leraktam, f8-kor nyitva volt a kis szeme, de visszaaludt, most ébredezik. Ez 11 óra alvás már. 3,5 hós
2009. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam. Az első két hétben ébresztgetni kellett nappal, mert be volt sárgulva, sokat veszített születés után a súlyából és nagyon aluszékony volt. Éjszaka akkor is csak 1-2-szer keltettem, utána meg nem keltettem, de egyszer kelt magától.

A nappali szopcsik teljesen igény szerint mentek, volt hogy 1 óra, volt hogy 3 óra telt el két szoptatás között, én csak arra figyeltem, hogy mindig ugyanarra a mellemre tettem vissza, 3-4 óránként váltottam. Sosem volt hasfájós a babám. Igaz, ő nem ette degeszre magát, inkább többször kevesebbet evett, volt, hogy csak cumizott a cicin, megnyugtatásként. 1-2 hónapos korában persze nálunk volt olyan időszak, hogy az egész napom szinte szoptatásból állt, de aztán szépen lassan ritkultak. Fejlődési ugrásnál, fogzásnál megint kicsit többször kellett. Most 10,5 hós még mindig szopik, nappal kb. 4 óránként, de már csak néhány percig, mert persze már kap mást is.

2009. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igény szerint szopiztatom. Csak akkor ha ő kéri. Éjjel is csak akkor, bár már átalussza az éjszakát, erre már nincsen gondom. 3 hónapos baba anyukája
2009. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!