Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy a fogzás miatt...

Lehet hogy a fogzás miatt ébred ilyen meghatározott időközönként?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos kisfiam most már kb 2 hónapja szabályos 1 vagy 2 jó esetben 3 óránként sír fel éjszaka! Mindig meghatározott ütemben kel, ha pl. két óránként akkor az tényleg kerek kettő, max 10 perces eltérés lehet! Ilyenkor legtöbbször nagyon sír. Van amikor elég, ha cumit adok neki, hasra fordítom és simizem a hátát, aztán pár perc és visszaalszik, de van amikor ki kell vennem az ágyból megnyugtatni.

Az elmúlt 2,5 hónapban 6 foga bújt ki, és már úton van a szemfoga is.

Lehet ez a fogzástól vagy csak valami rossz szokás?


2009. szept. 9. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom (és már nagyon sok anyuka is írta itt), hogy ezen szinte minden baba és anyuka átesik sajnos. Igen, lehet, hogy a foga is ludas a dologban, de ugyanúgy lehet egy mozgásfejlődés beli ugrás (most kezdett el mondjuk mászni, ülni, állni), illetve bizony ha pár napig ugyanabban az időben ébred, azt már én is megfigyeltem, hogy szinte "hozzászoknak". Aztán majd "elfelejtik" ne aggódj.
2009. szept. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nem ugyanabban az időben ébred, hanem egyik nap kétóránként, másik nap óránként... De nem mindig 10-kor vagy 12-kor! Ezt csinálja már két hónapja.... :(
2009. szept. 11. 08:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 7 hónapos. Nálunk is ez van, többször felsír, ilyenkor ha bemegyek és a hátára fordítom + cumi, már alszik is tovább. (ezért nem gondolnám, hogy fájna a foga)

Szerintem is az lehet, amit az 1. hozzászóló írt, valamint azt olvastam, hogy amikor éberebb ciklusba kerül az alvásuk, akkor észreveszik hogy anya és apa nincs ott, ezért 'odahívnak' ellenőrizni, hogy megvagyunk -e még. Lehet ebben valami, hiszen - mint te is írod - egyből visszaalszik sokszor.

Megoldást én sem tudok, remélem, nem lesz ebből az ugrasztgatásból rossz szokás.

2009. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!