Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fiam 5 hetes, nagy súlyú,...

A fiam 5 hetes, nagy súlyú, nagy étvágyú baba. Tegnap 2, ma már másfél óránként kéri a cicit. Lehet, hogy nem elég laktató a tejem?

Figyelt kérdés
Eddig 3-4 óránként szopott és nyugodtan aludt etetések között.Pár napja gyakrabban megébred,sírdogál,felveszem és szinte megeszi a ruhámat,folyton keresi a mellemet.Már nincs is mit ennie lassan,nem győzi a szervezetem termelni a tejet ilyen tempóban.Mit tegyek?
2009. júl. 19. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod! Valószínű ebben a melegben több folyadékra van szüksége, ezért szopik sűrűbben. A szervezeted alkalmazkodni fog a sűrűbb szoptatásokhoz, elég tej termelődik, még ha te nem is úgy gondolod. A baba a sűrű mellre tétellel, szoptatással gondoskodik arról, hogy a te szervezeted több tejet termeljen neki!

Egyébként 6 hetes kora körül van a babáknak fejlődési ugrás, ami azt jelenti, hogy több anyatejre van szüksége, amiről ő így gondoskodik. Valószínű, hogy pár nap alatt ismét összerázódtok!

A legfontosabb, hogy szoptass az ő igényei szerint, így kiegyensúlyozott babád lesz!

2 gyermekes anyuka

2009. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor nem nyúlok a tápszer után,hanem bízom a szervezetemben,meg a picurkám ösztöneiben.
2009. júl. 19. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 7 hetes a lányom, de még most is sűrűn előfordul, hogy nem várja ki a három órát, csak a kettőt, főleg ha nagyon meleg van.

Mikor hazajöttünk a kórházból, akkor is átlagosan 1,5-2 óránként evett.


Nekem azt mondta a védőnő, hogy ez természetes, addig nem kell aggódni amíg folyamatosan gyarapszik a súlya.

2009. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nalunk pontosan ugyanez a helyzet. Nekem is az az erzesem, h mar nincs mit adnom neki.. Mar neha tepi a cicimet, es nagyon sir ha nem kapja meg azonnal es ha igen, akkor is egy pillanat alatt sir ismet,mert gondolom nem jon olyan tempoban a tej, ahogy azt o elkepzelte :)

Ma kiprobaltam azt, h a leszivott tejbol adtam neki, amikor mar kb. 5percenkent tettem egyik cicirol a masikra, es bevalt!

Megette, es par percen belul el is aludt.

Sok sikert!

2009. júl. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!