Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2hetes baba anyukája vagyok,...

2hetes baba anyukája vagyok, babám másfél órát szopizik, utána nem hajlando elaludni csak cicivel a szájában. Igy kitolódik 2,5 órára alkalmanként. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ne akard leszoktatni, örülj neki, hogy még kicsi, és élvezd a meghitt, nyugodt szoptatást :)
2010. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Ne engedd másfél órát szopizni. Negyedóra után tedd az ágyába,mert akkor már nem eszik,csak cumizik. Legközelebb kb. két óra múlva szoptasd újra. ÍYgy lassan megszokik egy rendszeres időt,és ha mellre teszed,akkor enni fog és nem cumizni.
2010. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Az én babám 8 hetes és még mindig előfordul, hogy másfél órát szopizik. Semmi baj nincs ezzel, de elhiszem, hogy hosszú távon ez fárasztó.
2010. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem még ő is tanul szopizni. az én kisfiam is ezt csinálta eleinte, naponta 10-12 órát szoptattam - teljesen kész voltam. aztán magától egyre rövidebb ideig szopizott, és szépen beállt. szerintem egy két hetest még nem lehet elrontani. egyszerűen csak jó neki ciczni. ha nem fáj nagyon a melled, és bírod cérnával akkor szerintem bízd rá.
2010. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányaimnál én is megfogadtam azok tanácsát, akik azt mondták, hogy vegyem le a mellemről, hogy ne csak cumizzon, mert x idő után már nem eszik. Hát 2 hónapig szoptattam őket tápszerrel pótolva az elejétől, mert mereven ragaszkodtam mindenhez, amit javasoltak, 3-4 óránként etessem, stb. Megfogadtam, hogy most csakis a kisfiam igényeire fogok hagyatkozni. Igaz, hogy sok időt igénybe vesz a szopi, már lassan 3 hónapos, de van, hogy napközben is kitolódik egy órásra a szopizás, de nem azért mert olyan szerencsétlenül lustán eszik, hanem mert rajthagyom, ha már alszik akkor is. Este és éjszaka meg főleg. Nem tett semmi rosszat a bimbómmal, azt is mondták anno, hogy feláztatja ha rajthagyom, nekem pl. nem lett ilyen baja. Viszont ezt az érzést semmiért nem cserélném el. Imádom, ahogy cucizik,annyira meghitt. És kitudja meddig tart, de többet nem fogom átélni és kihasználom minden percét.
2010. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
ne szoktasd le róla!neki még ez kell:-)így érzi magát biztonságban,kell neki az illatod,a közelséged,így lesz kiegyensúlyozott,nyugodt baba:-)most ráérsz,és egész nap ezzel foglalkozz,majd beálltok,és akkor majd más lesz.nekem ugyanígy volt,most 3 hós,és már rövidült a szoptatási idő 10 percre,elalszik,de még jobban szeret cicin aludni,szív egy párat és alszik.ez nem probléma:-)
2010. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én nem próbálnám meg leszoktatni, nagyon pici még. Idővel, ha már nagyobb lesz kevesebb időt fog igénybe venni a szoptatás, mert a babát elkezdi érdekelni a külvilág. A másik, hogy 9 hónapig a pocakodban volt, természetes,hogy kötődik hozzád és csak téged akar.Az én kisfiam is ilyen volt. Sokszor szoptatás közben végignéztem egy filmet.Hamar elmúlik ez az idő, ki kell használni!!! Ha neked nem fárasztó és a babának is jó, akkor ne foglalkozz vele, hogy mit mondanak mások (csak ti vagytok a fontosak). Egyébként, nekem is a kórházban azt mondták, hogy 3 óránként szoptassak, majdnem nem is lett elég tejem. A sok és hosszú szoptatásnak köszönhetem, hogy mindig volt elég tej (nekünk ez vált be).
2010. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jól jött mindegyik!igyekszem nem parázni
2010. máj. 11. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!