Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért olyan fontos hogy a...

Miért olyan fontos hogy a babám anyatejet kapjon?

Figyelt kérdés

Gondolom hogy nem tudja helyettesíteni a tápszer az anyatejet(sok vitamin stb.), de ha nekem alig van tejem akkor mivel lesz mássabb a gyerekem. Nem lesz olyan erős? Vagy mi? Főleg tápszert eszik de szépen hízik tőle, és erősnek is tűnik.

Szóval mi a külömbség az a gyerek között aki anyatejen nő fel és az között aki tápszert eszik??


2009. júl. 20. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Az ellenanyag miatt, ami a te tejedben van...
2009. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém tápit eszik, de nem betegesebb, nem kövér, és ugyanúgy kötődik hozzám.

Az anyatejes babákkal könnyebb, a tápszerrel nehezebb, mert mindig keverni kell, hajnali kettőkor is, nem egy leányálom, félkómásan.

A fejlődésben szerintem nincs nagy különbség, inkább az volt rossz, h már nem táplálhatom a testemből:(

2009. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Azt mondják az anyatejes babák nehezebben betegednek meg. Az anyatej megvédi őket. Például a lányom 1,5 éves koráig szopott és összesen, ha 2-szer volt náthás, azonkívül meg semmi más. Fejlődésben nincs különbség, ugyanolyan szépen gyarapszanak mindkettőtől.
2009. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej védi a babát bizonyos fertőzésektől, erősíti az immunrendszert. De a mai tápszerek nagyon hasonlítanak összetételükben az anyatejhez. Nem lesz másabb tőle, hidd el.
2009. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem szabad a tápis babákat sem "kicsinyíteni". Igazából az anyatej azért hatékonyabb, mert speciális ellenanyagokat tartalmaz , ez védi a picit a fertőzésektől, baciktól.Ez nincs a tápiban. Viszont van benne sok vitamin, és vannak immunrendszer erősítő anyagok is már a modern tápikban. A szopiztatásnak a lelki vonatkozása állítólag a nagyon fontos, mert a baba kötődik az anyukájához. De ezen sokat gondolkodom, mert nagyon sok gyerek mostmár egyre inkább önfejű, lekezelően beszél az anyjával; tehát valószínűleg nem sok jót szopizott ki az anyatejből...(Ez nevelés kérdése is, persze. )

2009. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rettenetes nagy különbség szerintem nincs, hiszen ugyanúgy felnő mindenki. Én is tápszeres voltam, és nem vagyok sem beteges, sem kövér. A babám csak anyatejes, mégis 3 hónapos koráig kétszer volt vírusfertőzése.
2009. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!