Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden alkalomra lefejem a...

Minden alkalomra lefejem a tejet a kisbabámnak. Van esély arra, hogy legalább fél éves koráig kapjon anyatejet?

Figyelt kérdés
A szoptatással meggyűlt a bajunk, ezért úgy döntöttem, hogy 6 hetes kisfiamnak inkább lefejem a tejet, és cumisüvegből adom oda neki. A napi hét etetésből 5 anyatejes, 2 alkalommal kell neki tápszert adnom. Mindenki azzal ijesztget, hogy így hamarosan úgyis elapad a tejem. Mi a véleményetek erről? Nagyon lelkiismeretes vagyok ebből a szempontból, és legalább fél éves koráig szeretnék neki anyatejet is adni.
2011. febr. 25. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Többször is hallottam már olyat,hogy akár a baba egy éves koráig is tudták így táplálni a babát anyatejjel (is).Ami fontos,hogy legalább 3 óránként kell fejni ahhoz,hogy a tejtermeléshez elég ingert kapjon a mell és alaposan ki kell fejni,többször is meg kell indítani a tejleadó reflexet egy fejés alkalmával.

Üdv,sok sikert!

2011. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én majdnem 8 hónapos koráig tápláltam így a kisfiamat.Persze a végén már tápszeres kiegészítéssel de működött.Sajnos,nálunk is ez a megoldás maradt de legalább tejet kapott.:)
2011. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hah, bolondok és ijesztgetnek. Jómagam is fejtem hónapokig (aztán visszaállt a szopira :-)), barátainknál pedig MINDHÁROM gyerek csak üvegből tudott enni, de min. 1 éves korukig anyatejet kaptak!!!

Szóval semmi gond nincs ezzel, nyugodj meg.

2011. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fejem én szorgalmasan, 2-3 óránként, de van, hogy sűrűbben, hogy több tejem legyen. A baj csak az, hogy érzem, hogy nem szívja ki a mellszívó teljesen, de ezért egy óra múlva újra megpróbálom. Sajnos a kisfiam feladja, ha nem jön, úgyhogy ez a megoldás tűnik egyelőre jobbnak. Köszönöm szépen, hogy megnyugtattatok!
2011. febr. 25. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már 14,5 hónapja fejek.Anyatejleadó is lettem időközbe.Havi szinten 25-30 litert is leadok.Minél többet fejed a melled,annál jobban megindul,legalábbis nekem ez a tapasztalatom.Csak nagon fáj a mellbimbóm,szinte csak melltartóba tudok lenni.Szerintem már szét van szívva.Nem sebes meg semmi különös nincs rajta csak nagyon fáj!

Én már csak 5-ször fejek egy nap.De reggel nagyon sok jön!


Minden jót!


4 gyerkőc anyukája

2011. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam!

Elektromos Medellám van.

2011. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én eddig a kézi Medela Harmonyt használtam, de hétfőn megérkezik a Medela Swing elektromos készülékem. Nagyon bízom benne, mert én is azt vettem észre, hogy amióta fejem, több lesz. Amíg szopizott, soha nem mertem lefejni, mert nem tudtam, mikor ébred, féltem, hogy nem lesz elég neki. Így pedig sűrűbben fejek, és gyűjtöm neki. Olyan jó volna azt a tápszert is elhagyni! Bízom benne, hogy hasonló sikereim lesznek, mint Neked!
2011. febr. 25. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy ilyen kitartásod van. Nálunk is ugyanez a gond, de nekem nincs energiám az egésznapos fejésre.
2011. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első kislányommal én is ugyanezt a kézi fejőgépet használtam de én is ugyanezt éreztem aztán most a másodiknál már elektromost használok és tényleg jobban ki tudom fejni. Két hétig én is csak fejtem, most a másodiknál és szaporodott a tejem a pótlást teljesen ki tudtam venni, de kb 40 percet fejtem egy-egy alkalomra. Én is azért csináltam mert nem szopott hatékonyan és emiatt apadt a tejem. De egy idő után így sem jött jól ezért mindig etetés után közvetlenül fejtem, és több tejet tudtam lefejni. Aztán amikor erősödött visszatértem a szoptatásra, de így is fejek mellette, mert máskülömben nincs nem gyűl elég. A testvérem is fejte csak a kislányának és amikor négy hónaposan visszatért a szoptatásra nem gyűlt több teje és lassan elapadt.
2011. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!