Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes lenne kipróbálnom a...

Érdemes lenne kipróbálnom a szoptanítot, ha eddig semmi nem indította be a tejtermelődést?

Figyelt kérdés
A babám most 7 hetes, a második héttől nem is hajlandó szopizni, már tejem is csak szinte pár csepp jön.
2009. júl. 22. 12:10
 1/6 xStefix ***** válasza:

A szoptanít használatához alaposabb ok és némi gyakorlat szükséges, a tanácsadók is csak speciális esetben szokták javasolni.

Ha bővebben leírnád, mi a gond, talán segíthetünk pár tippel. :) Normál esetben ritka, hogy egy ilyen pici baba nem akar szopizni. Valami nem stimmel a dologban..

Az első, ami esezembe jut: nem használtok véletlenül (túl gyakran) játszócumit?

2009. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A kórházban sebes lett a mellbimbóm, de úgy is szopizott bimbóvédővel, néha anélkül.Ez kb. két hétig tartott. De a legtöbb amit evett 60ml volt, 2 ciciből. Szerintem kevés lett neki amit jött, ezért előbb szopizott, utána kapott tápszert. Szedtem homeós bogyót, ittam teát, fejtem, de egyre kevesebb lett. Gondoltam lefejem neki és úgy adom oda cumisüvegből, de úgy se ment. Cumit viszont adtunk neki, lehet az volt a baj? Pár percig még most is szívja, de nagyon sír utána és nem is hajlandó visszavenni a szájába.
2009. júl. 22. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonlóan jártam, mint Te, csak nekem 10ml volt a max, amit kiszívott 1 hetesen is a babám. A 2. hét végére, már be se vette a szájába a cicit, fejéssel meg akkor se(, most se jön semmi). Mi ekkor rendeltük meg a szoptanítot és nem bántam meg. Most 5 hósak vagyunk és csak szopizik a babóm. Ma már tudom, hogy ez annak köszönhető, hogy a kórházban jól megtömték tápszerrel, így soha nem szopott, amikor kihozták hozzám, csak aludt. Nem érte elég inger a mellemet, ráadásul hittem a gyerekorvosnak és 3 óránként szoptattam igény szerinti helyett. Szóval szerintem azt a kb. 9e Ft-ot, amibe belekerül megéri, mert jobb mint bármelyik tejserkentő csodaszer. Egy kis gyakorlat tényleg kell hozzá, szóval ha megveszed készülj fel, hogy pár napig ügyetlenkedni fogsz vele, de utána már tényleg nagyon jó. Én fekve szoptattam vele és így könnyebb volt.

2009. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A játszócumi az tényleg nem jó ötlet, akkor ha szoptatási problémáid vannak. Cumizavart okoz és nem hajlandó jól megszívni a cicit a baba, mert teljesen más fajta száj, nyelvmozgást igényel a szopi, mint a cumi. Pótlást, teát stb. sem ajánlatos cumiból adni, inkább kanállal, kanalas cumisüvegből, pohárból. Bár ezen utóbbiak használata sem könnyű egy ilyen kis babánál, de gyakorlat kérdése ez is, mint a szoptaníté.

2009. júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Hát igen, a játszócumit nagyon nem ajánlják a szakik, pláne újszülöttnél. Egyébként is az az elv, hogy csak nagyobb szükség esetén (pl. nyilvános helyen) adjuk oda neki, de minél rövidebb időre, és soha ne tartós megnyugtatásként vagy elalváshoz.

Az üveges cumit, ahogy előttem írták, tényleg teljesen más technikával és főleg sokkal könnyebben lehet szívni, mint a mellet. Az ügyetlen-erőtlen picúrok sokkal szívesebben rászoknak, ami nyilván érthető.

A kórházban, illetve addig a két hétig, amíg szopott, hogyan és miként zajlott a dolog? Ha bővebben írsz róla, jobban láthatjuk, hol a hiba. (Az eddigiek alapján én is a cumizavarra szavazok.)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kórházban még nagyon ügyesen szívta a picike, nagyon fájt mert sebes lett a mellbimbóm, meg folyamatosan masszíroztam,úgy jött is valamennyi, de itthon már ment könnyebben bimbóvédővel, meg mindig kenegettem is. A 2. héten egyik este már nem akart szopizni, nagyon sírt, akkor kapott tápszert. Utána szopi+ tápszer volt. Attól az estétől fogva, mindig úgy evett, hogy pár percig szívta csak, utána sírás, gondolom nem jött neki, üvegből könnyebb volt. Vagy amikor nagynehezen jött valami a fejéssel, akkor azt adtam neki tápszer helyett. Arra is gondoltam, hogy a bimbóvédő zavarta meg, vagyis mikor már anélkül próbáltam.
2009. júl. 25. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!