Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a menszesz apasztja el a...

Ha a menszesz apasztja el a tejem, akkor már menthetetlen a helyzet?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, egy hónapja szültem, és most megjött. A tejem eddig is olyan volt, mint egy népmese, hol volt, hol nem volt. De mára a melleim szinte konganak az ürességtől, gyanítom, a menszesz miatt. Érdemes még költenem a tejserkentőkre, vagy törődjek bele?
2009. júl. 25. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4,5hós volt amikor először megjött. Hirtelen alig volt tejem. Szinte az egész napot végig szopiztuk, hogy meglegyen a napi adagja. Másnap már jobb volt a helyzet, de még akkor is sokat szopizott, majd 3.napra visszaállt a szokott mennyiség. Én attól féltem hogy az íze változik nagyon, és nem fogadja majd el. Azóta megint volt egy havim, és ugyanezt kellett eljátszani. Szerintem ne add fel!
2009. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát amíg néhány cseppet is ki tudok préselni, azt úgyis odaadom. De mivel eddig is nagyon ingadozó volt, attól félek, ez teljesen beteszi a kiskaput.
2009. júl. 25. 12:03
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Sajna a menzesz így hat a tejre. Változhat az íze, csökkenhet a mennyisége, nehezebben jön. Viszont ne add fel, az éhes baba kérni fogja a tejet. A tejserkentők nálam is lassan, egy hó alatt, de hatottak. Próbálj esetleg többet inni már csak a kánikula miatt is.

Ha vigasztal,nagyon sokan (én is) szinte végigmenstruálják a szoptatást, esetleg teherbe is esnek.

2009. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!