Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elkezdtuk kostolgatni a...

Elkezdtuk kostolgatni a gyumiket kisbabammal. Oklendezik, hajszal hija hogy leer az a pici falat. Normalis ez? Eddig csak szopizott.4 hos.

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy fuldoklas elmenye maradjon benne,uvegreszelovel reszelem.Lehet meg botmixerrel is kellene?Vagy adjak hozza anyatejet?
2009. júl. 27. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy - ne erőltesd. Várj pár hetet. Majd próbáld meg újra pépesen. Ha nem lesz jó, akkor várj még. Közben fagyassz le sok gyümölcsöt, zöldséget, hogy majd télen is frisset adhass a babádnak.
2009. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Ha csak szopizik és még csak 4 hós, akkor miért kóstoltatod? korai még!
2009. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Az én babám 6 hós, egy hónapja kezdtük el a kóstolgatást, de még mindig előfordul hogy öklendezni kezd egy új íztől! Eddig csak anyatejet kapott, ismeretlen még neki az az íz, teljesen normális hogy így reagál elsőre! Esetleg próbáld ki azt, hogy nem pépet adsz neki, hanem csak a gyümölcs levét, mert neki az is fura, hogy valami szilárd jellegű dolog van a szájában! Elég ha elsőre az ízét megszokja a gyümölcsnek. Könnyebben el fogja fogadni a gyümölcspépet, ha már ismerős neki az íz!
2009. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Az biztos, hogy legalább 30-40 mp turmixolás kéne neki. De ha azután sem fogadja el, várjatok. Nekem is hasonló a helyzet, bár izlik neki, de nem tud semmilyen gyümitől kakilni, és visit :( Mi is várunk, pedig 4 hós.
2009. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem szabad erőltetni. az anyatejes babám 7 hónapos és csak most kezdett el úgy-ahogy normálisan enni, értsd megeszik egy almát mondjuk egyszerre. De sose erőltettem, vagy még most is, ha látom hogy teljesen nmás érdekli, a kaja épp nem, vagy ütögeti a kanalat a kezemben stb, akkor azonnal berekesztem a kajáltatást. Hiszen nem célom, hogy az evés körül hercehurca alakuljon ki. Ha nem kell , nem kell, éhenhalni nem fog egyelőre, és eőbb-itóbb mindenki rászokik a szilárd kajára, főleg, ha nem utáltatják meg vele az egész dolgot.
2009. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!