Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos Babámmal kb egy...

6 hónapos Babámmal kb egy hónapja kezdtünk kóstolgatni gyümölcsöt. Gondoltam lassan kiváltunk egy étkezést. Viszont most nem igen akarja elfogadni a bébiételt, még azt sem, ami nagyon ízlett neki. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Talán túl erőltettem? A tejem kevesebb lett, mert volt mikor többet evett gyümiből, s nem fogadta el utána a cicit.Mennyi a normál adag gyümi egy hat hónapos babánál?Nem eszik többet, mint 80-90 g legjobb esetben sem.Éjszaka viszont 3x kel szopizni, ami születése óta soha nem fordult elő.5 hónaposan már reggel 4-5-ig aludt este nyolctól,most viszont többször kel.Köze van a hozzátáplálás megkezdéséhez?Tanácstalan vagyok mit csináljak másképp.
2009. jan. 20. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A gyümölccsel nem tudsz kiváltani egy főétkezést. A gyümit desszertként vagy uzsira, tízóraira adhatod. A gyümölcscukortól, fruktóztól elég gyorsan emelkedik a vércukorszint, ezért utána nem éhes, nem fogadja el a cicit, de hamar fel is szívódik , ezért hamar éhes lesz.


Én főzelékkel váltottam ki az ebédet. Így: 8 szopi, 9:30 gyümi, 12 főzelék, ami után vagy szopizik egy kicsit vagy nem:)

2009. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy a gyümölcs nem egyenértékű tápanyag és kalória szempontjáből a tejjel, így összességében napközben kevesebb tápanyagot visz be, amit éjszaka pótol.

(1.)

2009. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de nem is főétkezést akarok kiváltani vele!Eleinte tízóraira kóstoltattam vele, aztán ami bejött neki, az átkerült uzsira.Az új pedig ismét tízóraira.A három főétkezéskor szopiztatni szeretném amíg tudom ( reggeli ebéd vacsi).
2009. jan. 20. 11:50
 4/17 A kérdező kommentje:
Lehet,h én vagyok nehéz felfogású, de akkor mit adjak neki tízóraira és uzsira?Szopit már nem fogad el gyümi után, viszont akkor ezentúl mindig éjszaka fogja pótolni???? Nincs is gond ezzel, amíg bírom:-(((
2009. jan. 20. 11:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Értem mi a gondod most már :)

Leírod a napirendeteket? Úgy könnyebb lenne segíteni!

(1.)

2009. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én még nem kzdtem el a hozzátáplálást de sokat olvastam a témában mert 4 hos a fiam és már készülödök elkezdeni,ez engem is érdekelne amit irtál.De én ugy gondolom ha kevés neki a gyümölcs probáld laktatobbá tenni pl.adjál tejpépet és ahoz keverj gyümölcsöt,vagy irass fel az orvossal sinlakot azt is lehet a gyümölcshöz keverni vagy esetleg fözzél rizst jo puhára és turmikszold le esetleg a gyümölcsökkel együtt vagy még rakhatsz bele anyatejet is ha sürü lenne.Remélem tudtam segiteni.Ja a sinlakot teheted fözelékbe is hogy sürübb,tartalmassabb legyen.
2009. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Egyetértek az előttem szólókkal. Nekünk is kicsit problémás volt a hozzátáplálás elkezdése. Kb. nyolc hónapos korára értük el, hogy rendesen evett (még mindig szopizik, pedig 11 hós). A gondot okozhatja az is, hogy esetleg elindult nála a fogzás. Az én kislányom is kezdetben örömmel kóstolgatott, utána kb. 1 hónapig semmi, cicizni viszont minden mennyiségben. Éjszaka is ébredhet a foga miatt, ilyenkor is szeretnek a cicin lógni :-) Hidd el, ha igénye lesz rá, enni fog rendesen. Az én Babókom pl. a hozzátáplálás első hónapjában 10 dekát fogyott, pedig addig hízott rendesen a tejcsitől! A lényeg az, hogy ne stresszelj, tudja ő, hogy mi kell neki! Az éjszakai ébredésekhez meg kitartás...
2009. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A jelenlegi napirendünk kb így néz ki.

Az éjszakai 2-3 szopi után:

Reggeli szopi 6-7 között

Délelőtt 9-10 körül próbálok gyümit adni,de pl ma sem fogadta el, helyette szopizott egyet 10-kor.

Kettő körül szopi.

Öt óra körül próbálok gyümit adni,de ha eszik is csak keveset, utána nem szopizik,vagy csak szopizik.

Nyolc körül van a vacsi nálunk, ami csak szopi.

Úgy szerettem volna,h 7 hós koráig csak a tízórait és az uzsit váltom ki gyümivel, de egyenlőre nem működik, nem tudom miért!?Utána akarom majd bevezetni a főzit ebédre, h az esti és reggeli szopi megmaradjon amíg lehet.

Amúgy mennyit kellene ennie gyümiből?

Lehet,h egy darabig még hagynom kellene, h csak szopizzon, aztán 1-2 hét múlva újra megpróbálni? Talán még nem érett meg a hozzátáplálásra?

Köszi a segítséget!

Amúgy én tejpépeket ne nagyon akarok adni.Akivel beszéltem, mind gyümivel váltotta ki a tízórait meg az uzsit.

2009. jan. 20. 12:12
 9/17 A kérdező kommentje:
Már egy hónapja van 2 foga!:-) Azóta semmi!
2009. jan. 20. 12:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Gratuci a fogakhoz! :-) Tejpépet én is csak később adtam már neki (kb. 9 hós korban). Ha a súlya nem indokolja, lehet, hogy még várhatsz is a gyümikkel. Nem kell erőltetni. Én is próbáltam de. du., hogy kicsit gyakoroljunk, aztán 7 hónaposan már ebédre is kapott pár kanál főzit (pl. csak répát, sütőtököt). Mindig csak egy kicsit, utána szopi. Ez kb. 2 hónap volt, azóta eszik mint a karikacsapás (és még 4x szopizik naponta). Próbáld ki esetleg, hogy egyszer-egyszer apa vagy nagyszülők adják neki azt a pár falatot, mert anyától ugye mindig a cici a legjobb :-)))
2009. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!