Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Férjem nagyszülei tegnap azt...

Férjem nagyszülei tegnap azt mondták, hogy szomjaztatom a babát, mert nem adok neki ebben a nagy melegben is csak anyatejet. Tényleg így van, kellene vizet v. teát adnom?

Figyelt kérdés
Most 4,5 hónapos, csak anyatejes.
2008. máj. 14. 06:45
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem kellene semmit adnod, jól csinálod! A csak anyatejes baba mindent megkap, amire csak szüksége van. Ha szomjas lesz, majd jelzi, hogy szopizni szeretne. A víz és a tea az ő idejükben szokás volt, de kiderült, hogy erre a babáknak nincs szüksége. Örülj, hogy szoptatni tudsz még mindig! További sok sikert ezen a téren és jó babázást!
2008. máj. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Mondd meg nekik, hogy Te nem 3 óránként szoptatsz, mint ők annak idején, hanem amikor a babád szomjas, akkor megszoptatod akkor is, ha fél órája evett. Ezért nem szomjazik. (Esetleg elmagyarázhatod, hogy a tej eleje hígabb, a vége zsírosabb, így bebizonyították, hogy amit a baba az elején szopik, az kiváló szomjoltó. Az ő idejükben még nem tudták ezt. Hivatkozhatsz arra is, hogy a természeti népek gyerekei is csak szopiznak és mégsem szomjaznak.)
2008. máj. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden megvan az anyatejben, amire a babának szüksége van, de ha beüt a nagy kánikula, a picinek is nagyobb lesz a folyadék igénye, nyílván nem fogod a bevásárlóközpont közepén, vagy egy laza séta közben óránként mellre tenni. Egy picit bűnözhetsz, nyugodtan megkínálhatod üvegből. A nagyszülőkre meg már most rátörtek a hőhullámok, hiszen még csak május van, eddig nem igazán voltak olyan nagy melegek, hogy így megszóljanak?! Mondjuk a hónap végéig tuti jó idők lesznek, érdemes bekészítened a babakocsiba egy kis vizet, ha elmentek otthonról, és éppen nincs lehetőséged szoptatni.
2008. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Az én családom is állandóan teáztatni akarná a 2.5 hónapos kisfiamat. Régen ez volt a szokás.

Én sem adok mást csak anyatejet.

2008. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem két gyermekem van. Mindkettőt 1 éves koráig szoptattam. Én bizony adtam mindkettőnek egy kis vizet. A nagyfiam pont nyáron született őt már egy hónaposan megkínáltam. Mivel állandóan nyügös volt és sírt. Hiába adtam neki a cicit fél óránként óránként.Adtam neki kb 3-4 korty vizet és teljesen megnyugodott. Szomjas volt. A másodi fiam 4 hónaposan kapott előszőr,mert ő tél végén született. Addig nem igényelte. Semmi baja nem lesz ha néha-néha(nem azt mondom,hogy állandóan)megkínálod egy kis vizzel. Meg ahogy az előttem válaszoló is irta,nem mindig tud az ember szoptatni.
2008. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi kettővel előttem irták.:)
2008. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én a babámnál (7 hetes) tartom a 3 óránkénti szopizást, és ettől még semmi baja nincs. Szépen fejlődik, igazi pufók kisbaba. Ritkán ugyan, de ha látom, hogy szomjas, akkor édeskömény teát adok neki (pár kortyot). Ez nem csak a szomjúságra jó, de ha picit fáj a pocija, azon is segít.
2008. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?

Megérkezett a meleg, nyári idő. Ilyenkor az ember óhatatlanul elbizonytalanodik, nincs-e szüksége a babájának külön folyadékpótlásra az anyatej mellett.


Az első fél évben egyértelműen nem a válasz. Az igény szerint szoptatott babáknak az anyatejen kívül nincs szükségük más folyadékra még kánikula idején sem. Az anyatej 87%-a víz, tehát fedezi a baba folyadékigényét is. A szoptatás elején ún. elsőtej termelődik, ami vizesebb, kevésbé zsírdús, szomjoltásra kiváló. Amikor a babák szomjasak, akkor csak pár percig fognak szopizni, hogy ezzel az elsőtejjel oltsák szomjukat. Úgyhogy nagy melegben a babák általában nagyon gyakran kérik mellre magukat, de csak kevés ideig szopiznak egy-egy alkalommal. Ha úgy látjuk, hogy babánk kevesebbet pisil a szokottnál, vizelete koncentrált, akkor nyugodtan megkínálhatjuk őt szopival akár óránként is.

A tea, víz adása több szempontból is gondot okozhat. Egyrészt a cumisüveg használata cumizavar kialakulásához vezethet az eltérő szopizási technika miatt, másrészt a tea, víz, lemossa a bélfalról az anyatejes védőbevonatot, harmadrészt pedig az egyéb folyadék adásával megzavarjuk a kereslet-kínálat folyamatot, amelyen a tejtermelés alapszik.

A második fél évben, a hozzátáplálás megkezdése után megkínálhatjuk babánkat forralt-lehűtött csapvízzel, ha úgy gondoljuk, hogy szomjas. De ne essünk kétségbe, ha nem fogadná el: a gyakori szopizás az idősebb baba folyadékszükésgletét is ugyanúgy képes fedezni még kánikulai meleg idején is.

2008. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tejtermelés alkalmazkodik a meleghez, kánikulához is, nagy melegben vizesebb tej termelődik.

Szerintem Te döntsd el, saját szívedre hallgatva, hogy adsz-e, mert Te vagy az anyja, aki mindenkinél jobban ismered a gyermekedet.

2008. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!