Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások nagyszülei is versenyezn...

Mások nagyszülei is versenyeznek hogy kinek hol tart az unokája?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és nincsen barátom. Így is elég nagy vesztesnek érzem magam, de ma a nagyim felhozta hogy beszélt egy barátnőjével, és kérdezte a néni hogy mi van velem. Férjhez mentem-e már? Mondta a nagyim hogy nem, erre megkérdezte hogy "De barátja csak van?" Mondta a mamám hogy nincs. És ezt kb úgy adta elő, mint aki szégyenkezik miattam. És tudom is hogy ez neki szégyen, mert már vénlánynak számítok nála, mert a másik unokája 19 évesen ment férjhez, én meg itt tartok....


A néni meg rákezdett hogy az ő egyik unokájának most lesz az esküvője, a másiknak meg nemrég született meg a 2. baba. Igaz ők már 27 és 32 évesek nem egy korosztály vagyunk, de ez náluk nem számít. Utálom ezt hogy lenéznek, bár a mamám azt mondja hogy "Majd lesz barátod" miközben érzem hogy már "eltemetett" engem ebben a témában.


2011. jún. 5. 14:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Máskor meg azt mondta mikor előjött a téma, hogy "Neked sincs szerencséd akárcsak anyádnak, mert ő is későn ment férjhez, majd el is vált." (25 évesen házasodott először, és 33 évesen jött össze apummal, akkor születtem meg én)

Ha meg felhozom hogy már most ismerek olyan kb velem egykorút aki elvált, és egyedül neveli a gyerekét, akkor azt mondja hogy de neki legalább van már gyereke...


Szeretem a nagyimat, de ezzel kikészít. Mintha ő lenne a "biológiai órám" aki ketyeg és figyelmeztet hogy ideje lenne családot alapítani.

2011. jún. 5. 14:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öregek maradjanak meg a hintaszéknél, a pipánál meg a gombolyagnál! Ne éljék az unokájuk életét őhelyettük, mint helikopternagyszülők. (keress rá: helikopterszülő)
2011. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, ne foglalkozz vele!:) Ők még másik világban nőttek fel! Engem anyumék temetnek el folyamatosan, de hát majd rájönnek egyszer, hogy az ilyesmit nem érdemes sürgetni. Biztos, csak jót akar neked, meg szeretné megélni a boldogságod.

És még valami: soha ne tartsd magad vesztesnek! Igenis légy pozitív, mert a pozitív kisugárzású emberek vonzóak! Ne nézd le magad, biztos vagy olyan jó, mint mások! ;)

2011. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az öregasszonyok már csak ilyenek, de az régen baj, ha a nagyid ez miatt lenéz.Boldog vagy pasi nélkül nem?

Esetleg még iskolába jársz? stb.

Mutasd ki, hogy te bőven érsz annyit egyedül, mint ha barátod/élettársad!férjed lenne!

Járj el a barátnőiddel szórakozni, vásárolgatni, mindeztúgy, hogy a nagyid lássa, 100%os életet élsz!


Szúrkolok Neked' (:



L/15

2011. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, múltkor látogattam meg nagymamám az idősek otthonában. Én a "jó unoka" voltam, de minden szembejövőnek végigmondta, hogy egyetemre járok, meg most vizsgáztam ötösre. Meg hát én meg is látogatom őt néha, szóval van mivel dicsekedni...

Engem is zavar, de ezzel nincs mit tenni. Gimiben az egyik srácot a nagymamája már 16 évesen azzal izélgette, hogy mikor lesz már menyasszonya. Ne vedd magadra, biztos nagyon szeret téged, csak rossz érzés neki, hogy minden nap alulmarad, amikor dicsekszik a többi néni az unokájáról. Nagymamám például azért volt szétkenődve az elején, mert ott minden nőnek van diplomája, neki meg nincs. Ez a verseny gyerekesnek, meg fölöslegesnek tűnhet kívülállóként, de ha minden nap előkerül, akkor tényleg zavarhatja őket. Gondolj bele, a sok öreglány minden nap azzal szórakoztatja szerencsétlen nagymamád, hogy bebebeee, az én unokámnak férje van!

2011. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!