Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor érdemes megvenni a...

Mikor érdemes megvenni a szoptatós melltartót? A 9. hónapban? Meddig nő a mell?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, milyen méretet vegyek, mert már megint 1-el nagyobb méret kell, mint legutóbb. Érdemes a szüléshez közel beszerezni, mit javasoltok?
2008. máj. 14. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel ráérs mikor beindul a tejelválasztás.Az utóbbi két hétben rengeteget nőtt a mellem,így a kiinduló 75Cről most már majd 100Enél járunk.Így örülök neki,hogy nem vettem meg egy hónapja a melltartót,mert lehet nem is lenne jó rám.

Amúgy egy ismi mondta,hogy ő is vett vagy 3at,de alig használja.

2008. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szopis melltartót majd akkor veszek, ha belövell a tej szülés után, mert csak akkor tudom, mekkora is kell. Valószínűleg a párom fog elmeni érte, tudja, hova kell és hogy milyet szeretnék.
2008. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek, és amíg nem lövellt be a tej, ne is vegyél fel melltartót, mert bármilyen kényelmes, elzáródhat tőle a tejcsatorna, én sajnos így jártam, 2 nap küszködés volt, mire megindult kifelé a tej :(
2008. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szülés után vettem meg, illetve vetettem meg anyukámmal, hiszen amikor hazamentünk a kórházból, még nem nagyon tudtam mászkálni. Egyrészt a babát sem vittem volna ki akkor még tömegbe (akár boltba, vagy bárhová), másrészt én sem tudtam még sokat fent lenni, ha egy negyed órát talpon voltam, utána már alig álltam a lábamon, nekem az első egy hét ilyen volt. De kellett a melltartó, mert nagyon nehezek voltak a melleim, így anyukám felmérte a helyzetet és megvette nekem. Szerencsére jó a szemmértéke :D
2008. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Minél később.Én 75ös mellbőséggel kezdtem, 102vel mentem szülni és még ezután durrant be igazán.Kész tejcsárda voltam.Ha tudod szülés után vedd meg kb 1-2 héttel.Addigra rendesen belővel a tej.És melltartóbetétet se feledd.
2008. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos volt mindegyik info! :-)
2008. máj. 15. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolók mindent leírtak, csak azért írok én is, hogy lásd, tényleg nem érmedes megvenni korán a szoptatós melltartót. Én bevásároltam, mert terhesen is elég nagyra megnőttek már a melleim és már nem tudtam akármilyen melltartót hordani. Itt javasolták, hogy hordjak szoptatós melltartót, de egy számmal nagyobbat vegyek mint eddig. Be is vásároltam, viszont amikor belövellt nekem is a tej és azután is szinte napról napra csak nőtt és nőtt a mellem. Aztán én is megjártam egy kis mellgyulladással ami nekem 3 napig tartott. Nem tudom a melltartó miatt-e de akár az is lehetett az oka. Szóval ha veszel is érdemes legalább két számmal nagyobbat venni és max. 2 darabot. Mert lehet szülés után egyből nem tudsz elmenni vásárolni, szóval azért mégsem árt ha van egy vagy két darab kéznél mikor szükség lesz rá. Ha meg elküldöd a férjedet vagy bárki mást, az sem biztos olyant fog hozni neked ami jó lesz. Nekem szegény férjem el is ment, megmondtam neki mekkorát vegyen, amit szegény meg is vásárolt. Aztán kiderült, hogy más modell mint amit én ismertem és sajnos abból még nagyobb kelltt volna. Szóval nem árt ha te látod milyent veszel, de legyen inkább nagyobb két számmal mint kisebb eggyel.
2008. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!