Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a szoptatásnak vége egy...

Ha a szoptatásnak vége egy alkalommal, a baba nem kér többet, vagy elalszik és nem is tudom felébreszteni, de a mellem megnyomom és még jön belőle nyomásra is, akkor még nem üres és lenne mit ennie, ugye?

Figyelt kérdés
4 hetes a babám, állandóan rettegek, hogy nincs elég tej, eddig 1 kilót hízott, de a doki azt mondja kevés...nem is értem. Ha nyomásra jön a mellből szoptatás után, akkor még van benne? Bár puhább, mint szopi előtt, de gondolom a baba erősebben is szív.
2012. szept. 9. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hetes babának az egy kiló hízás teljesen jó! Az én babám is havonta 1 kilót hízott eddig! A minimum hízás hetente 125gr. A TE babád átlagban 250 grammot hízott hetente! Tökéletes!HA ennél többet hízna akkor azért szólnának! (múltkor hallottam a tanácsadáson, egy hónapos baba egy hét alatt 350 grammot hízott,azt mondták anyujának kevesebbet adjon a babának enni ha nem sír...)Ha a baba szopi után elalszik jóllakott! HA nem is tudsz esetleg fejni tejet szopi után a baba még mindig tud szívni belőle! Ne stresszelj az nem tesz jót!
2012. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel:), a dokid hogyismondjam, fura...

Ha magától engedi el a cict és elalszik, tuti jóllakott, ne izgulj:).

Arra figyelj, a hasfájást elkerülendő, hogy ha nem ürítette ki a melled, és nem telt el két óra a két szopi között, akkor ugyanarra a melledre tedd vissza, amelyikkel abbahagyta a szopást, így jut hozzá a zsírdús hátsó tejhez, nem csak a hígabb elsőhöz, ami laktózban dúsabb, tehát amiből ha túl sokat szopizik felfújja és fájhat tőle a hasa.

2012. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A dokid egy hülye.

Ha szaporítani akarsz, fejd ki szopi után a melled. Minél több ingert kap az agyad, hogy kell a tejcsi, annál többet fog termelni. Ehetsz homeobigyót is, olcsó és jó :) (Urtica Urens 5ch, napi 2*5).


Később, ha beállt a kereslet-kínálat teljesen, nem fog úgy feszülni a melled, ne ijedj meg!

6 hetes, három és hat hónapos kor körül várhatóan lesz majd egy pár nap, mikor állandóan szopizni akar a Baba. Akkor tedd mellre, amikor csak kéri, mert növekedési ugrása van.

2012. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :) Szépen növöget...mi pedig orvost váltunk. Téboly ez a sok ijesztgetés és idióta doki :(
2012. szept. 14. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól teszitek! Nyugodt, boldog babázást :))
2012. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!