Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi az a tejmennyiség napi...

Mennyi az a tejmennyiség napi szinten ml-ben, ami mellett még kitartanál a fejéssel? Tudom minden cseppje a ranyat ér, de mennyi a minimum?

Figyelt kérdés
De gondolom 10-20ml-rel már nem piszmognátok.
2012. szept. 12. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnő azt mondta, hogyha napi 30ml-re lecsökken, akkor ennyi volt, mert elapadt. Úgyhogy 30nál még 1-2 alkalommal fejtem, hogy ne gyulladjon be a mellem és utána véglegesen elapasztottam.

2012. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoptatsz még? Mennyi idős a babád? Nem is fontos fejni, csak akkor, ha a cicid bedurran, feszül! HA még szoptatsz és beállt a kereslet-kínálat akkor nem is fogsz tudni nagyon fejni! Az elsőnek meg nincs igaza, mert vannak olyan kismamák akiknek fejéssel nem jön a tejcsi, de a baba szopizására jön bőven és elég! Ráadásul a kérdés megválaszolásához túl kevés az infó! Az én fiam 3 hónapos, igény szerint szoptatom és egyáltalán nem fejek! A baba jóllakik, 3-4 óránként szopizik és éjjel is csak egyszer ébred! Megpróbáltam én is fejni 20-30 millit sikerült és nagyon sokáig tartott.... A nagyobbik fiamat 2 évig szoptattam és egyáltalán nem fejtem!
2012. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó látom, nem voltam egyértelmű.

Szóval szinte csak fejek,mert kevés van és a 8 hós babám így már nem akar szopni.

Csak arra lettem volna kiváncsi, hogy mennyi az a ml, amiért megéri. Ki hogy gondolja?

Teszem azt napi szinten 50ml 2 óra összesített fejéssel. Ki mikor apasztaná el, hogy ennek már nincs értelme?

2012. szept. 12. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Én napi 50 ml-nél abba hagytam, semmi értelmét nem láttam már, csak szenvedtem, minden fejés kínszenvedés volt a végén tejleadó reflex sem volt már, úgyhogy abba hagytam. Az enyém akkor 5,5 hónapos volt és azért fejtem, mert egyáltalán nem volt hajlandó szopizni, az elején viszont annyi tejem volt, hogy tele volt a fagyó, de gondolom a fejés miatt apadt gyorsan.


Szóval ha már Neked is nagyon nyűg, és nagyon kevés van, hagyd abba. Nagy már a babád, a lényeget már úgyis megkapta, Te meg meg fogsz könnyebbülni!


Csak vigyázz, hogy ne gyulladjon be utána. Ha érzed, hogy feszül fejj egy keveset belőle, bár nekem ilyen nem volt, amikor azt mondtam, hogy na pont, itt hagytam abba, onnantól kezdve többet egyszer sem kellett elővennem a mellszívót.

2012. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 10 ml, akkor is kitartanék. Az elején annyit szenvedtem, hogy kijöjjön, most elég jó, nagyon megbecsülöm. Ha csak kicsi, tehát kb. 10 ml, akkor is piszmognék vele.

Nem vagyok tápszer ellenes, az enyémnek is kellett, örültem, hogy nem hal éhen, hanem kipótolhatom vele, de bármilyen kevés is, piszmognék vele. De egyáltalán nem vetek meg senkit, aki elapasztja, elég melós a fejés, és én is sokszor gondoltam rá, hogy elapasztom.

Szerintem ahogy gondolod, ahogy érzed, úgy dönts.

2012. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!