Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyúan fájnak a mellbimbóim...

Iszonyúan fájnak a mellbimbóim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hete született a fiam,és folyamatosan szoptatom ha kéri,csak sajnos az a baj,hogy a két mellbimbóm nagyon fáj.Még nem vettem észre,hogy sebes lenne e.Amikor bekapja és szívni kezdi iszonyú,és sokáig el sem múlik.Szoptatás után mindig bekenem egy kis anyatejjel,de hiába.Már ott tartok,hogy a melltartótól is fáj ha hozzáér.
2012. szept. 15. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a folyamatosság miatt fáj. Próbáld meg fokozatosan elhúzni az időt 2 szoptatás között.Ha lenne ideje pihenni, lehet nem fájna.
2012. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első hónapban összeszorított fogakkal szoptattam.

Ez van.

Én kenegettem bimbóvédő krémmel, és az bár nem oldotta meg a helyzetet, de azért kicsit segített. Én Dm-ben vettem, de máshol is kapni, próbáld ki szerintem.

Egy idő után jobb lett, és már nem fájt úgy a szoptatás, úgyhogy csak kitartást kívánok neked!

2012. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első hetekben majd' kijött a szemem, úgy fájt a szoptatástól a mellem/mellbimbóm.

Egyszerűen át kell állnia a mellnek a szopi funkcióra, meg kell szokni az állandó terhelést, és ez ellen nagyon nem lehet mit tenni.

Én is kenegettem amúgy ilyen bimbóvédő krémmel vagy mivel. Attól legalább puhult a bőr, és nem fájt annyira, amikor hozzáért valami. A szopi viszont fájt hetekig. Később viszont nem volt gond, megszoktam, nem fájt. Türelem, lesz ez jobb!

2012. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok türelmes vagyok,de mikor lesz jobb:(
2012. szept. 15. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4-5 hét volt rossz. Utána megszokta a mellem.
2012. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fajt.Kb.1 honap kellett mire hozzaszokott a szoptatashoz.Kitartas!
2012. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétig fájt nagyon , a gyerek haziorvosa irt fel gyogyszertarilag kikevert bimbovedo kremet, kb 30 ft volt, es 3 nap alatt elmulasztotta a fajdalmam,nekem sebes is volt, de megerositette az egesz bimbot,bimboudvart is,mar egyaltalan nem faj. De azota is bimbovedovel szoptatok.
2012. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első időkben nekem is fájt,de ami nagyon jó ha továbbra is kenegeted anyatejjel szopi után és ami engem megmentett az a bimbóvédő volt!Csak akkor nem volt rajtam amikor szoptattam ugyanis észrevettem hogy hiába szoptatós melltartót hordok mégis valahogy a varrás meg az anyag kidörzsölte és attól még érzékenyebb lett mégha sebes nem is!

És ha teheted este fürdés után vagy amikor úgy van időd, hagyjad szellőzni a bimbókat!

2012. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Türelmesnek kell lenned, nekem olyan 1 hós kora körül lett jobb. Addig kenjed krémmel, én garmastant használtam. S tegyél rá anyatejet is, s szelőztesd, ha tudod.

Biztos, hogy jobb lesz majd.

2012. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez így lesz még egy kis darabig, kitartás! A melleid majd megedződnek és 2-3 hónap múlva már a kalapácsütést is bírják majd.. (jó, ez csak vicc volt)

Szóval ezt a szervezeted (mellbimbód) még nem csinálta, hozzá kell szokniuk.

Minél többet cicizik a baba, annál gyorsabban edződnek.

2012. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!