Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptató anyukák, ti hogyan...

Szoptató anyukák, ti hogyan gyógyultok a náthából?

Figyelt kérdés
Annyira kevés dolog van, amit ilyenkor szedni lehet. Ti mit használtok torokra, orrfolyásra, fejfájásra? Az ocsillococcinumot próbálta valaki? Bevállt?

2012. szept. 20. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, bevált, de a citromos tea ugyanolyan jó, és semmivel sem kevésbé hatékony, mint a gyógyszerek. Fejfájásra nyugodtan mehet az Algopyrin. Jobbulást!
2012. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Osci nagyon jó. De ne egyszerre vedd be, nekem egy homeos házi orvos mondta, hogy kb 2-3 óránként öntesz egy kicsit a nyelved alá kb 5-8 golyót. Nekem így használt.

Előtte 3-4 napig beteg voltam, mióta így teszem 1 nap alatt lezavarom. Ja volt, hogy este is szedtem.

Teát is szoktam inni (csipkebogyó=erősít, hársfa=torokra), de nem sokat. Ja és 1000mg C vitamin. Calcium jó az orrfolyásra.

Ja és ha tudsz, akkor lámpázz.

Kb ennyi :-)

Jobbulást.

2012. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kaloba csepp és C vitamin.
2012. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami hatott:


C-vitamin, de gyógyszertári (aszkorbinsav, késhegynyi feloldva egy pohár vizben)

Oscillo-bigyó

torokfájásra: kevés sót feloldani langyos vizben és reggel-este gargalizálni vele

infralámpa!!! .reggel-este

Panadol, ha lázad van

Rengeteg pihenés, amikor csak tudsz, dőlj le!

A folyadékbevitelt (elsősorban teát) növeld meg.


A virustól is függ, meg az immunrendszeredtől is, mikor gyógyulsz meg. Kb. 1-2 hét alatt már helyre lehet jönni, de pár nap is sokat számit.

A pihenést mindenféleképp próbáld megvalósitani, mert a szervezetedet most több oldalról is terheled.

2012. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A sós víz tényleg segített a torkomon, szedem az osci-t is, de annak még nem igazán érzem a hatását. Csak most már sikerült picuromat is megfertőzni, ugyhogy már neki is folyik az orra. Esetleg neki tudtok valami jót ajánlani?
2012. szept. 21. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A picinek tengervizes orrspray, orrszívás, sok szoptatás, orrcsepp. Nagyobbacska gyereknek (28 hónapos a fiam) a csepp alakú c-vitamin (cebion), meg ha tényleg nagyon taknyos, akkor fenistil csepp (azt a picinek adtam, ő fél éves)

Magamnak rengeteg C-vitamin, akár napi 2-3000 mg is, méz, kamilla-hárs-málnalevél tea.


Nálunk most ment végig a gyerekeken, a férjemen, és ma "végre" én is elkaptam...

2012. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!