Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, h minel tovabb...

Igaz az, h minel tovabb szoptatunk, annal tovabb tart majd elapasztani a tejet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Én 15, 18 és 32 hónapos korukig szoptattam a gyerekeimet. Csak az elsőnél kellett még pár alkalommal fejnem a túltelítődés miatt, a többinél nem.

Attól függ, hogy hagyja abba a babád a szopizást. Ha nem egyszerre, napi sokszori, nagy mennyiségű tej szopizását hagyja abba, hanem fokozatosan csökkentve, napi 1-2 szeri szoptatás, ami mennyiségileg sem több deci, akkor nem kell apasztani a tejet.

2012. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A korhazban ezt mondtak,amin meglepödtem.Direkt gyogyszerrel apasztasra kerdeztem ra. Meg szoptatok,csak tajekozodom hogyan lenne majd a leggyorsabb es leghatasosabb.
2012. szept. 28. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

A legjobb és leghatásosabb a fokozatos elválasztódás. Ez a babának és az anyának (melleknek) is a legkíméletesebb.

Igaz ugyan, hogy az utolsó szoptatás után még kb egy évig, ha megnyomtam a mellemet egy-két cseppnyi tej még jött belőle, de ezzel igazán nincs tennivaló, apasztani nem kellett. Lehet, hogy erre gondoltak a kórházban, hogyha valaki tovább szoptat, annak több ideig állhat ez fenn? Ezzel igazából nincs tapasztalatom, hiszen az első két gyerekem szoptatásának befejezése után egy éven belül már újra várandós voltam.

2012. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

A gyors lehet hatásos, de biztosan nem kíméletes!!!

Jól írták neked, ne ez legyen a cél, hanem a fokozatosság. A testednek is így a jobb és a babának is.

Én 40 hónapig szoptattam, ebből 15 hónapig már csak napi 2x, semmi dolgom nem volt az apasztással.

2012. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!