Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejapasztó módszerek ha...

Tejapasztó módszerek ha egyáltalán nem szoptatunk?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem és a bébit örökbe adtam. Azóta folyamatosan szedek Bromocriptint tejapasztásra, napi 3x fél tablettát ( ennél többtől nagyon rosszul voltam, egész nap aludtam és csak kóvályogtam... ), iszom a zsályateát és hidegvizes ruhával borogatom a mellemet naponta 3-4 alkalommal, van hogy fagyasztott borsót teszek rá amikor már fáj de ennek ellenére szivárog a tej, néhány csepp csak de félek, hogy tejlázam vagy mellgyulladásom lesz mert forró és kemény a tapintása, fáj is néha...

Mit tegyek? Idő amíg elapad a tej és legyek türelemmel vagy menjek el orvoshoz? Köszönöm szépen a válaszokat :)



2012. szept. 25. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezeket csináld tovább, de ha nagyon feszül, vagy meleg, picit fejj le, (de épp csak annyit, hogy a kellemetlen tünetek enyhüljenek). Idő kell hozzá sajnos...
2012. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Elméletileg a Bromo. mellett tilos bármennyi tej kifejése és nem is merek hozzápiszkálni, reggelre viszont mindig van egy kisebb folt a felsőmön úgyhogy ürül valamennyire és nem pang a tej... A mellgyulladás minden esetben lázzal párosul?
2012. szept. 26. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én a 6. hónapban vesztettem el a babámat, így nekem is apasztani kellett - ezért kaptam én is a Bromot (2X1-et). De nekem azt mondta a dokim és a védőnő is, hogy picit fejjek, mert tuti, mellgyuszi lesz a vége... Én úgy tudom, hogy tipikusan lázzal jár. (Első voltam).
2012. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a mellgyulladás nem járt lázzal, csak feldagadt a mellem, bepirosodott és enyhén lilulni is kezdett. Láz nem volt, csak pokoli fájdalom!

Most nekem is apasztanom kellett, de nem gyógyszeresen, hanem csak picit fejtem mindig épp annyira hogy nehogy megint pangni kezdjen.

2012. szept. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy elveszítetted a babát, gondolom, hogy nem könnyíti meg a továbblépést, hogy az apasztással kell bajlódni :(

Olvastam, hogy a Bromót abbahagyni is csak fokozatosan szabad, nem elhagyni azonnal, folyamatosan kisebbre kell csökkenteni az adagot ha elmúlt a mellfeszülés és a szivárgás.Én próbálok kevesebb folyadékot is inni, elméletileg ez is segít a végleges elapasztásban. A zsályatea is hatásosnak tűnik, próbáljátok ki, amióta iszom már nem fáj egyáltalán a mellem, naponta 1-2 pohárral iszom :)


Szép napot mindenkinek!

2012. szept. 27. 09:11
 6/6 anonim válasza:
4%
Undorító vagy!!!!!!!!!!!!!! Téged adtak volna örökbe!!!! Gusztustalan vagy!!! Remélem nem lehet soha többé gyereked!!!!!!
2014. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!