Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt ezeket lehet?

Szoptatás alatt ezeket lehet?

Figyelt kérdés

sztívia-cukor helyett/teába,kávéba/, kenyér helyet abonett. paradicsom,paprika,kígyóuborka, májas,párizsi,kőrözött-nem a csípős,hanem a zöld fűszeres vagy a natúr-,barack,banán,szilva,kukorica,müzli,gombapöri,főtt tojás, bolognai spagetti,gombás-tejszínes szósz, kínai édes-savanyú szósz,barna rizs,hajdina,köles,spenót,máj,chilis bab,zöldséges pizza..


ezek nagy kedvenceim,terhesen ezeket mind ettem/kivéve a sztíviát azt mézzel helyettesítettem/,de nem tudom szoptatás alatt lehet-e. 1 hét és szülök,vagyis s.o.s! :)


ami még eszetekbe jut h nem szabad,vagy sokan azt hiszik h nem szabad de igazából nem árt,azt is megköszönöm! és ha írnátok praktikákat a sok és tápláló tejhez!

köszi mindenkinek! :)


és terhes vitamin helyett: omega 3,antioxidáns,női vitamin


2012. szept. 29. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt leginkább a mesterséges édesítőszerek ( sztívia természetes) és a puffasztó ételek - így K betűvel kezdődő zöldségek, hüvelyesek, szilva, bogyós gyümölcsök - kerülendők, de igazából ki kell tapasztalni, mit bír a babád, és mitől fáj a pocija. Ártani leginkább a dohányzás és a tartósítószerek és mesterséges adalékok ártanak. Kávét is ihatsz (én napi 2-3 kávét iszom 3 és fél hós anyatejes baba mellett).

Remélem tudtam segíteni, de kérdezz a védőnőtől!

2012. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna! Én is imádom ezeket, szóval kíváncsi vagyok a válaszokra...
2012. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztivia helyett rendes cukor, és minden természetes alapanyagú étel. Az abonettet se kenyér helyett edd. Sem a terhesség, sem a szoptatás alatt nem jó diétázni.

Én napi 1-2 liter tejet ittam, és nagyon sok volt a tejem a babáimnak.

Mindent ehetsz, csak a puffasztó ételekkel kell vigyázni, mert azok a babának hasgörcsöt okozhatnak. Az erős fűszerek sem jók.

Ha változatosan eszel, eleget mozogsz, akkor nem hízol el, és pár hónap alatt visszanyered az eredeti súlyodat.

3 gyerekes anyuka

2012. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez igen baba függő,h mit ehetsz és mit nem.Az én fiam nem birja ezek közül:paprika,paradicsom,barack,szilvát,gombát és babánt sok helyen irják puffasztó,csilis bab,bab az eléggé puffasztó.Ja és még a hagymák,az sok babánál hasfájást okoz.A többivel nálunk nem volt gond:)Azt hiszem ennyi.

Sok tejhez tipp:szoptass minél többször.

Szép szülést kivánok:)

2012. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizony, baba függő, hogy mit bír. Ne mű dolgokat egyél, a folyadék pótlásra figyelj oda nagyon. Én szoptatás után mindig szomjas vagyok.

A tejjel vigyázz. Lehet, hogy a babád bírni fogja, az enyémnek viszont annyira kiütéses lett az arca, hogy hónapokig nem ittam. Sok tejhez: leves, sok folyadék, alkoholmentes tej, gabonák, Karamalz és csokííí!

2012. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A sztivia nem mesterséges édesítő, hanem növény. Nyugodtan használhatod. Szerintem a cukor sokkal többet árt. Én is használom, és nyírfacukrot is, mivel sima cukrot nem ehetek. Barna rizs, hajdina, spenót kifejezetten jók.


A puffasztó ételekről nekem azt mondta a védőnő, hogy mindent lehet, csak mértékkel. Neki az a tapasztalata, hogy ha egy kismama a szoptatás alatt került bizonyos ételeket, akkor később gondok voltak annak a bevezetésével (nem fogadta el a baba).


Sok tejhez nekem az alkoholmentes sör vált be, bár sajna így se sok, de a semminél több.

Jó babázást!

2012. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Denisa W. ***** válasza:
Pont a sok tej ivása lehet káros szoptatás alatt, azon kívül meg a babád érzékenysége fogja eldönteni, mit ehetsz. Az én lányomat pl. semmi nem zavarta, a csülkös bableves sem. És sztíviát használok én is a napi 3 liter teámba, vitamint viszont nem szedek.
2012. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!