Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet ezeket...

Szoptatás alatt lehet ezeket fogyasztani? ( persze ésszel)

Figyelt kérdés
Terhesen megittam napi egy 3 az 1-ben kávét, szóval nem a legerősebbet. Lehet most is, vagy inkább felejtsem el? És megengedhetek magamnak pl. havonta egyszer egy deci vörösbort? Most fáj a fogam , de úgy tudom, nem lehet fájdalomcsillapítót sem szedni.Igaz ez?
2010. okt. 27. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Én ittam 3-in 1 kávét szoptatás alatt. Semmi baj nem lett tőle de az instant kávé + tej megoldás finomabb végül váltottam.


bor: utálom a bort... sörözni szoktam v. bacardi cola, berentzen alma, v. kalinka szamovár esetleg egy gintonic néhanapján kb. havonta kéthavonta egyszer.


fájdalom csillapitó: lehet..

2010. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! De hogy oldottad meg pl. a sörözést? Mert a kislányom kb. 2 óránként eszik, és attól félek,hogy ha szopi után iszom, ki sem ürül a következőig.Nem merem megkockáztatni, pedig néha olyan jó lenne egy kicsit lazítani.
2010. okt. 27. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Elötte fejtem tejet azt adtam cumisüvegből.


ne úgy gondold hogy beültünk kocsmázni hanem átmentünk babástól a barátokhoz és ott ittam 2-3 dl sört.


kétórával utánna fejtem azt kiöntöttem ekkor kapott üvegből tejet és utánna már szoptattam.

2010. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lassan 9 hónapos a fiam, még szopizik, de minden reggel iszok egy 3 az 1-ben kávét. És a tejes dolog tényleg jó ötlet, én a 3 az 1-ben is tejjel csinálom. Sokkal finomabb, mint vízzel! :) Ja és a babámon nem vettem észre semmi negatív változást.

Én a borokat nem igazán szeretem, mióta megvan a fiam egy kort alkoholt sem ittam.

Fájdalomcsillapítót lehet, de nem mindegy milyet. Én Paramax-ot vettem, de nem sokat használt... Lehet Panadol-t is, azt még nem próbáltam.

2010. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. okt. 27. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:

A 23 in 1 kávénak mondott szörbnyőségebnél nincs rosszabb a vilgon, én régebben ittam a gyomrom megfájdult tőle Kávét meg szerintem soha nem látott.


Sima tejeskávét szoktam inni( frissen darált kávéból) főzve, terhesen is azt ittam. suerintem nem árt többet, minta zok a műsz@rok.


A kórházban is adtak algopyrint, úgyhogy ha beveszel néha fájdalomcsillapítót, nem hiszem, hogy baj lenn.


ja amúgy nekem is fáj a fogam, holnap készülök a fogovoshoz:-))))

2010. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szoptatok, napi 2 kávét iszom. Olyan rendeset, nem lájtosat.

Este, szoptatás után benyomok egy üveg söröcskét, 1,4 %-ost, vagy 2%-ost (radler, borsodi friss, vagy citromos gösser, az alkoholmentest és a normált nem tudom meginni - a tejtermelés fokozására iszom) A baba 10 hetesen már átaludta az éjszakákat, azóta nyugodtan merek inni. (előtte nem ittam)

Bort nem merek én sem, de sztem pl 1 pohár este, szoptatás utén mehet.


Paracetamolt szoktam nagy ritkán bevenni, ha nagyon migrénesen fáj a fejem.

2010. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is!
2010. okt. 28. 12:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kórházból való elbocsájtáskor azt mondták, hogy mindent lehet fogyasztani, ami a terhesség alatt nem puffasztott... stb. Szóval érezni fogod, hogy mikor elég a jóból! :-)
2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!