Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kis mellbimbóval is fogok...

Kis mellbimbóval is fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
Nagyon kicsi a mellbimbóm, általában inkább egy síkban van a bimbóudvarral. Ha pl hidegre kiemelkedik, akkor is csak 1/2 cm-re, az átmérője 1 cm. Fogok tudni így szoptatni? Vagy ez nem befolyásolja majd? Vagy van valami trükk, hogy nagyobb legyen?

2012. szept. 29. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Van bimbókiemelő, de hogy hol olvastam... :(
2012. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akinek van tapasztalata arról, hogy ilyen méretű mellbimbó elég-e, az írjon kérem. Ha hideghez érintem vagy hozzáérek kiemelkedik, amúgy nem befelé forduló. Csak hát kicsi... Bimbókiemelő lehet, hogy hasznos lehet.
2012. szept. 29. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pici mellbimbóm volt, van is, de simán tudtam szoptatni. Egy kicsit nagyobb lett szoptatáskor, ahogy a kisfiam szopizott belőle.
2012. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen mellbimbóval lehet szoptatni, csak van olyan, amivel picit nehezebb megtanulni.

A La Leche Liga tanácsadói szívesen segítenek, telefonosan, vagy személyesen is, ha eljött az ideje.

De olvashatsz is erről előre:


az oldal:

www.lll.hu


a Te "eseted":

[link]

2012. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem kicsi és ráadásul befelé forduló bimbóm van. Az elején abszolút nem tudtam magamtól szoptatni, mert nem bírtam sehogy kinyomni, hogy be tudja kapni, így én az első hetekben legkisebb méretű bimbóvédővel szoptattam (ahogy rászívott kiszívta a bimbót is, jött belőle simán a tej, ráadásul meg is könnyebbültem, mert látszik a bimbóvédőben, hogy tényleg beindult a tej-mindig marad egy kicsi benne szopi után). Kb 3 hét után már magától is be tudta kapni, a szoptatás megerősítette+ vettem bimbókiemelőt is (egyben volt tejgyűjtő kagylóval, vagyis az maga egy kis szilikon cuccal elég nyomást tudott kifejteni, hogy kiálljon). Azóta magától is kiáll, egy keveset nőtt is, de nem jelentősen. Összeszoktunk :)

Most 16 hetes, még javában szopizunk :)

2012. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rövid a mellbimbóm. Én már a kórházban (amikor a pici még nagyon ügyetlen, én már nem, mert 2. baba) használtam a mellszívót, azzal emeltem ki a bimbót. Sokkal könnyebben bekapta, nem kellett bimbókiemelő. Amikor belövell majd a tejed, akkor még jobban "eltűnik" a mellbimbó, ne ijedj meg miatta, csak be kell segíteni a mellszívóval, amíg ki nem emelkedik.
2012. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Készülj fel rá lelkileg, hogy az első 2-3 hét nem lesz egy leányálom...

Nekem is kicsi és rövid a mellbimbóm. A tejbelövellés idején szinte eltűntek a bimbóim, annyira bedurrant a cicim. A babám nem tudta bekapni és csak ordított. A mellszívó ilyen helyzetben nagyon fontos, egyrészt kiemeli, puhítja a mellbimbót, másrészt, ha a baba nem tud szopizni, muszáj valahogy kifejni a tejet. (Vidd be a kórházba is!) Aztán ahogy puhább lett a cicim és a baba is egy kicsit ügyesedett, szépen megszokta, hogy márpedig ilyen ciciből kell enni :) (A bimbóvédőt nem fogadta el.) Most 6 hetes és nagyon ügyesen szopizik már, nekem meg megedződtek és jobban kiállnak már a mellbimbóim.

Javaslom, hogy a szülés után a tejbelövellés előtt is gyakran tedd mellre a babát, szokjátok egymást, mert utána valószínűleg nehéz napok jönnek.

2012. okt. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 h.kira válasza:
Szerintem mutasd meg a vèdõnõdnek õ majd jobban felvilágosìt.
2013. jan. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!