Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előtej lenne? Befelé forduló...

Előtej lenne? Befelé forduló mellbimbóval fogok tudni szoptatni segítség nélkül?

Figyelt kérdés
ma második reggel hogy arra ébredek hogy a bimbóm környékére rá van száradva valami fehéres váladék.ha hozzáérek a mellemhez kicsit kijön a bimbóm de elég kicsi. 25 hkm
2011. márc. 16. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon picike a mellbimbóm, még kiemelés után is, babám pedig az első napokban egyszerűen nem érzékelte, ha betettem a szájába. Így bimbóvédővel szoptattam egy ideig, utána pedig mikor már ismerte a szopizási technikát, akkor már ment bimbóvédő nélkül is.

Szerintem ne aggódj, menni fog a szopi. A babák ügyesek általában, lehet, hogy védő nélkül is sikerül majd szopiznia, de ha nem, akkor tényleg ott a bimbókiemelő vagy bimbóvédő alternatívának. Menni fog.

2011. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és igen, szerintem ez előtej. Nekem is volt Pár hétig, aztán abbamaradt, de nem is lényeg, hogy van vagy nincs, szülés után attól még lesz tejcsi.
2011. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást!!remélem úgy lesz ahogy mondod,mert nagyon szeretném ha nem kéne bimbókiemelőt használnom,szeretném a természetes módszert:)
2011. márc. 16. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem az egyik mellemen befelé forduló a mellbimbóm.Nem akarlak megijeszteni, de az első időszakban rettenetes kínokat éltem át, amíg a kisfiam kiszippantotta. A letapadt szövetek ilyenkor felszakadnak, nagyon fájdalmas volt, nekem úgy nézett ki bimbóm, mintha ketté vágták volna egy pengével.Öt hónapig csak az egyik mellemből szopott a kisfiam, addig gyógyult, erősödött a másik.Utána már elég erős volt, hogy egy-két szippantással kiemelje a helyéről és szopjon.Ma már nem is érzem egyáltalán a kellemetlenséget, megerősödött a bimbó . A fiam 13 hónapos, még most is szopik, pedig voltak nehéz percek, amikor azt gondoltam keverem a tápszert.

Kicsit kellene edzened a cicid.Lehet kapni bimbókiemelőt ( nem bimbóvédőt!!! ) amivel kifordíthatod még így kismamaként néhányszor. Ezek az eszközök azonban elég drágák, így inkább javaslom, hogy vegyél egy 30 ml-es fecskendőt, annak vágjátok le a végét és azzal is ki lehet fordítani a mellbimbót.

Nem vagyok szakértő, csak a tapasztalataimat mondom el.Feltétlenül beszél a nőgyógyászoddal, mert a "cici-bizergálás" :)) méh összehúzódásokat válthat ki, nem tudom, hogy hányadik hétig, héttől szabad ezt csinálni. Vagy kérdezz meg a LLL-es szoptatási tanácsadót, ők tapasztalatom szerint kompetensebbek a témában, mint a nőgyógyászok.

Szeretettel:K.

2011. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!megpróbálkozom a bimbókiemeléssel,persze beszélek a dokimmal előbb:)remélem nekem nem lesz annyira fájdalmas mint neked,de ha mégis a babámért kibírom,legalábbis remélem:)
2011. márc. 17. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat kinlódtam az elején az egyik cicimmel. Vegyél egy mellpumpát, nem egy nagy kiadás, és szoptatás előtt szívjál le egy kis tejet vele. Az szépen kiemeli a bimbót, utána már tud szopizni a baba. Nekem bejött. Viszonylag pici cicim volt, és annyira megduzzadt a bimbó környékén is, olyan volt mint a beton. Le kellett fejnem, szoptatás előtt onnan a tejet.

De nem terhesség alatt, majd ha megszületik a baba. Most nem szabad piszkálni a cicidet. Rendben lesz, ne félj!

2011. márc. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!igazad van,majd ráérek akkor aggódni e miatt ha meglesz a pindurim,és ha nem fog menni majd akkor kipróbálom a mellpumpát:D
2011. márc. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!