Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babám még csak...

4 hónapos babám még csak szopizik, de mostanában feszeng szopás közben mint aki nem lakik jól és éjszaka is 1-2 óránként cicire kell tennem. Kevés a tejem? Kedődjék a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, 3 hónaposan kezdődött. Állandóan feszengett, pedig volt tejem. (akkorra már kinőttük a hasfájást, tehát tuti nem azért volt)

Kevesebbet is szopizott,5 perc után feladta...

Azóta lefejem neki a tejet és cumisüvegből adom neki.

Így mind a ketten boldogabbak vagyunk és azóta az éjszakákat is átalussza.

Azt kéne megtudni nálatok, hogy azért feszeng mert nem elég a tejed, vagy csak azért mert lusti kiszopizni (mint az enyém). Lehet elég lenne neki egy kicsi tápszeres pótlás is, a hozzátáplálás egy kicsit korai még.

2012. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót szerintem, mielőtt a tápszert adnád neki. Kínáld meg a másik ciciből is, vagy próbálj más pózban szoptatni.
2012. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
81%

NEM és NEM! :)

99 %, hogy a babád azért csinálja ezt, mert pont normálisan fejlődik! Vagyis, egyre jobban érdekli őt a környezete, kíváncsi, felfedez, sokat mozog. Mindez pedig azzal jár, hogy kvázi nincs ideje szopizni, annyira elfoglalt napközben. Ez a magyarázata annak, hogy:

miért lesz türelmetlen, hisztikés, ha a tejleadás lendülete alábbhagy (nem tudja egyszerre megtömni a pocakot)

miért forog el a ciciről szopi közben többször is (minden érdekli)

miért akar napközben sokszor szopizni (így jut hozzá a szükséges tejmennyiséghez)

de miért csak rövideket szopizik (nem tudja kivárni a mell kiürülését)

és miért kel fel éjjel újra többször (így pótolja a kiesett nappali szopikat).

(Illetve éjjel még azért is ébred, mert az idegrendszere épp drasztikusan fejlődik, ami miatt teljesen más most az alvásmintázata. Gőzerővel kattognak a kis kerekek.:)


A legjobb megoldás: igény szerinti szoptatás, újfent. Azaz, szoptass úgy, ahogyan ő jelzi: most épp sokszor és rövideket, amíg van türelme hozzá. Ha egyszerre nem üríti ki a melled, ami esélyes, akkor addig tedd rá vissza, amíg ez meg nem történik, így a hátsótejhez is hozzájuthat. Ennyire egyszerű.


Az én fiam 12 hetesen kezdte ezt, azóta napközben van, hogy már a korábbi 1 óráknál is gyakrabban szopik (én mondjuk nemcsak etetem a szopival). De még mindig csak szopik, jól érzi magát, szépen fejlődik, elég a tejem, nem kell pótlás. Most 4 hós és már 8 kiló fölött van.


És nem mellesleg így nem kell pazarolnom az időmet fejegetéssel és nem állunk le a szopiról az üvegezés miatt.(!) Valamint nem rontom az emésztőrendszere és immunrendszere érését sem a korai hozzátáplálással.

2012. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én babám is kifeszíti magát, de sokszor még csak 1 mellből evett,a másikat már nem is kéri, tehát enm az éhség miatt csinálta.

próbálok minden zavaró tényezőt kizárni (tv, rádió, erős fény, színes látnivalók a környéken). ehogy egyre nagyobbak, minden eltereli a fiygelmüket.


emiatt enm kezdeném hamarabb a hozzátáplálást.

hízik szépen? az a fő irányadó.

2012. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat főleg xStefix válaszát. Igazán racionális hogy én erre nem is gondoltam. Köszi:-))
2012. okt. 9. 14:27
 7/7 xStefix ***** válasza:
;) Szívesen.
2012. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!