Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos múlt a babám!...

3 hónapos múlt a babám! Hogyan szoktassam a 4 óránkénti evésre?

Figyelt kérdés
csak anyatejes!már 7 kiló és úgy gondolom jó lenne ha nem 3 hanem 4 óránként enne!ennyi idős korban már ez lenne az ideális szerintem,hogyan szoktassam át a 4 órás evésre?
2012. okt. 7. 10:29
 1/10 Gyönyörűséges ***** válasza:
31%
Szia, mi épp most tértünk át erre, bár én 4 hónapos kortól olvastam, de a te babád szép súlyban van, ezért lehet, hogy jót tenne neki a 4 órás rend. Én nem tudtam erről, és egy hétig nem tudtam mi baja a babómnak, sose tudtam, hogy most épp miért sír, ekkor volt kereken 4 hónapos. Aztán a Suttogó könyvében elolvastam ezt a fejezetet és rájöttem, hogy a kisasszony már másképp akarja a dolgai csinálni. A suttogó 15 perces csúsztatásokkal javasolja a szoktatást. Tehát, ha evett 7:00-kor, akkor a következő legyen 10:15-kor és így tovább. Nekünk megnőtt a játék idő, amiben jobban kifárad, ezért alszik is két evés között minimum egy órát. Ha ezeket az alvás időket megzavarom, akkor nyűgössé válik és így éjjel megébred egyszer, ha figyelek rá, és visszaaltatom, akkor rendezett a napunk és az éjszakánk is. Nekem már átállt a 4órás étkezésre minden gond nélkül. Remélem segíthettem.
2012. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekkel az átszoktatásokkal úgy voltam, hogy mire érne valamit, nő annyit a gyerek, hogy teljes más lenne amúgy is a ritmusa. Mire észbe kapsz, 6 hónapos lesz és hozzátáplálsz, amivel megint felborul minden. Feleslegesnek tartom ezeket az átszoktatásokat. Ha ilyen ritmusú a baba, akkor ilyen ritmusú. Úgy sem szopik olyan sűrűn.

Az első lányom napirendjébe pl bele sem fért volna a 4 óránkénti evés.

2012. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Úgy is jelez, ha valami nem jó. Nekem mondjuk vagy 2 napba belekerült mindig mire rájöttem mit is szeretne, de tényleg állandóan változnak ezek a picik.

Amit fontosnak tartottam, hogy meglegyen az evés, játszás, alvás sorrend, de nem percre pontosan. Fél óra +- olyan mindegy szerintem.

2012. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy.

Adj neki, amikor kér, és annyit amennyit kér.

Anyatejes babát nem lehet túletetni.


Amúgy egyik lányom példája: 4 hónaposan már 7 kiló volt majdnem, de egy évesen meg 8600g. Lemozogta és megnyúlt. Előre "tartalékolt". Vannak ilyen babák, nem híznak azonos ütemben. Teljesen ösztönlények, kár ezt felborítani.

Amúgy a 3 óránkénti szopi még csak gyakorinak sem mondható. Kár generálni, hogy majd lecsökken a tejed, mert nem éri elég inger a melledet. Csak felborítanád a kereslet-kínálatot, ami úgy tűnik, jól beállt NÁlatok.


Üdv:

3 gyerekes szoptatós anyuka

2012. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha akarsz szoptatni akkor a suttogót továbbítsd nagy lendülettel a kukába. Akkor etesd a babád ha kéri. ha megérett rá, rá fog állni a 4 óránkénti evésre, ha meg nem akkor csak nyersz magadnak jópár zűrös hetet. Figyeld a jeleket h mikor éhes, de pl cicit nem csak akkor kérhet ha éhes hanem egy csomó más okból is és ilyenkor érdemes kielégíteni ezt az igényét.
2012. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
én szeretem a suttogó könyvet!(és szoptatok,azért nem kell mindent készpénznek venni belőle.)Gondolom te sem szeretnél egy maki gyereket,aki állandóan a melleden csüng,azért is kérdezed.hogy a kérdésre is válaszoljak,az én kisfiam is 3 hónapos és 1 hete teljesen magától átállt a 4 óránkéntira.Fantasztikus hogy van időm mindenre,a férjemre,magamra, a háztartásra,tudom mikor fog legközelebb enni.Nem értem azokat az anyukákat akik csak szoptatnak 0/24-ben.Semmi rendszer nincs a baba életében.(ami a számára a legfontosabb)
2012. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nana, azért ne beszéljünk már butaságokat:

1. A baba életében messze nem a rendszer a legfontosabb. Semmiképp sem árt neki, de a meleg, szeretetteljes családi légkör, az édesanyja érezhető szeretete, a megfelelő fizikai körülmények sokkal fontosabbak számára, mint a napirend.

2. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy a gyerek 0-24-ig rajtam lóg, hanem azt, hogy adok neki enni, ha éhes.

3. Az igény szerinti szoptatás azt sem jelenti, hogy nincs napirend. Kisebbik gyermekem 6 hónapos, pár hetesen felvette a nagy napirendjét, nálunk is ideje van a sétának, a fürdésnek, az önálló és a közös játéknak is. Csak épp közben akkor kap enni, ha kér. Egyébként ennek is kialakult a ritmusa, de nem nézem az órát, hogy letelt-e a 3-4 vagy mit tudom én hány óra.

2012. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

úgy gondolom.... a babád is úgy gondolja majd?Az enyém 3 óránként eszik, nekem is mondták, hogy túl gyakori.Viszont, ha később kapna, akkor szegénykém olyan mohón szopizna, hogy annak meglenne a böjtje.

Első babám, sok mindent nem tudok, gyakran kérek tanácsokat, olvasgatok.Egy valamire rájöttem, minden tanácsot és azt amit olvasok nem kell megfogadni.Amikor úgy csináltam, ahogy tanácsolták,csak a babám látta kárát.

Attól még a babádnak lehet bejön a 4 óránkénti evés.

2012. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!akkor inkább hagyom hogy úgy egyen ahogy ő szeretne!igazából anyósom meg a védőnőm mondta hogy szoktassam a 4 órás evésre!
2012. okt. 8. 08:17
 10/10 xStefix ***** válasza:
Az enyém 4 hósan 8 kiló, de idegbajt kapna ő is és én is, ha csak 4 óránként tenném mellre... Igaz, én gondozom őt a szopival, nemcsak etetem.
2012. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!