Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam bilire a...

Hogy szoktassam bilire a kisfiam,2éves mult, de nem beszél? Egy kicsit késöbb csinál mindent mint az átlag ill. ami elvárhato. Amugy értelmes, amit mondunk megért. Majd mutatni fogja, ha érzi hogy pisilni szeretne?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk is. Én ráültetem gyakran a bilire és kérem, hogy pisiljen. Szólni nem szól, talán1-2X szólt eddig. Pár napja napközben csak kisnadrágbam van, mert igy legalább zavarja a pisi. Pelusban nem is érdekli, ha pisis.

Most ott tartunk, hogy ha gyakran elküldöm pisilni, akkor nincs baleset, de ha nem figyelek, akkor a nadrágba megy.

Várom én is az ötleteket.

A fiam 2,5 éves lesz, és szintén kevéssé beszél...

2012. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egy idős gyógypedagógus néni mondta nekem, hogy amíg nem beszél addig ne is próbálkozzak mert a homloklebeny felelős mindkettőért.

mikor már mondott szavakat a fiam azután kezdtük.


na ez 2 hete volt, úgyhogy sokat nem tudok még mondani :D

illetve mi még nem is a szobatisztasággal próbáálkozunk igazán, hanem megszüntetni azt az érzést, hogy kényelmesen, pelusba lehet pisilni bárikor :)

most itt tartunk, amikor van lehetőség, leveszem a pelust. tudja tartani a pisit, kakit. elmondja, hogy az a bili, oda kell pisilni, de még nem igazán sikerül oda :D

viszont a macink már igen lelkesen jár a bilire, mikor felkel a fiam első dolga, hogy megpisilteti a maciját :D


szóval engem is érdekelnek a válaszok, enyém télen múlt 2 éves

2012. márc. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet abban valami amit az utolsó ír. A sógornőm fia júliusban volt 2, de csak 3 hete lett szobatiszta. Viszont akkorra teljesen. Nem láttam 1 hónapig ez idő alatt elkezdett beszélni és szobatiszta lett.


Ami szerintem fontos az, hogy semmiképpen ne erőltesd, ha nem akarja még akkor sincs baj.

2012. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most, hogy jön a jó idő, lehet otthon egy szál popsiban is. Ha látod, hogy pisil, gyorsan a bilihez viszed, és mondod, hogy oda. Persze ez nem megy majd ilyen gyorsan. Van, ahol a fürdés előtti szertartás része a bilizés, vagy reggel, amikor amúgy is pisilne.

Nekem az ikrek 2 éves 3 hónaposan lettek szobatiszták, de őket sosem zavarta a pelus. Én vettem le róluk, és reklámoztam a bilit. Az egyik kishölgynek "véletlenül" sikerült belepisilni, és a másiknak ez úgy megtetszett, hogy ő is egyből szaladt a bilihez. 3 napig versenyt pisiltek egymással. Azóta szobatiszták.

2012. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: jelentem, nálunk alakul :) És ma először kezdte mutatni, ha kell :)
2012. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!