Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen szoptatási testhelyzetb...

Milyen szoptatási testhelyzetben szoptattok?

Figyelt kérdés
Nekem a fekvő helyzet a kényelmes. Próbáltam ülve, de mindig megfájdult a hátam, hiába párnáztam ki a hátam mögött. Sajnos nincs fotelünk, csak karosszékünk - de abban kényelmetlen szoptatni.
2009. aug. 10. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan úgy, ahogy te írtad!! Nekem is fáj a hátam, így fekve szoptatok!
2009. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Míg pici volt ülve, szopipárnával, vagy fekve. Mostmár 11 hós és mikor milyen pózban vagyunk. Ha már nagyon álmos fekve (egymás mellett, vagy ő fekszik én meg felétérdelek), de gyakran van olyan, hogy gondol egyet és odajön hozzám, mert éppen éhes, szomjas, stb. és akkor áll, vagy térdel, vagy ül. :) Már bármilyen testhelyzetben tudom szoptatni, neki meg az a fontos, hogy a cici a szájában legyen és már iszik is (még forogni is szokott közben). A párom néha fetreng a röhögéstől, hogy mit művel a gyerek. :D
2009. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Az én babám másfél éves és mostanság úgy kb. fél éve ugyan az a helyzet, mint az előző válaszolónál. :)

Előtte nekem is a fekvő helyzet jött be leginkább, bár én sokat szoptattam ülve is. Emlékszem még az első napokra, ahol a tapasztalt anyukák mutatták a kórházban, hogy hogy a legkényelmesebb (a fekvős póz), de nekem akkor ez nem fért a fejembe, valahogy nehezen akart összejönni, hogy egy magasságban legyen a baba szája és a cici. Állandóan fájt a hátam, nem volt kényelmes sehogy sem, a mellbimbóm is kisebesedett, annyira fájt, hogy potyogtak a könnyeim, mégis valami olyan eufórikus állapotban voltam, hogy csak utólag gondoltam át, mennyit bénáztam az elején :)

2009. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fekve. Én 2 hétig nem is tudtam ülni szülés után, aztán ezt megszoktuk, bejött. Így maradt. Próbáltam ülve is, de nem nagyon tetszik neki.
2009. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nomármost ez megint olyan kérdés, hogy nincs rá haszontalan válasz. Ki hogyan csinálja, nem azt jelenti, hogy így KELL csinálni, hanem valamiféle statisztika. Aki ilyen válaszokat is képes lepontozni, az szálljon már magába.

Amúgy én is fekve szoptatok, még, ha ez valakinek nem is tetszik :S

2009. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Azért tettem fel a kérdést, mert a védőnő azt mondta, hogy váltogassam a szoptatási pózokat, de nekem egyik sem bizonyult kényelmesnek - csak a fekvő helyzet. Kíváncsi voltam mások tapasztalataira.


Én nem pontoztam le senkit sem, mert nekem minden válasz hasznos volt! Úgyhogy a lepontozás nem tőlem származik.

2009. aug. 10. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, jobb, ha váltogatod a pózokat, mert jobban ürül a mell. Nem mindegyik kényelmes, de azért próbáld meg néha másképp szoptatni, a tejtermelésnek jót tesz. Egy idő után meg bele fogsz jönni és te is tudsz majd mindenhogy szoptatni, még fejen állva is! :D
2009. aug. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogyha nincs szopipárnád egy keményebb párnát tegyél az öledbe és arra a gyereket, úgy nem neked kel görnyednek, hanem a babád emeled fel a melledhez. Ha csak fekszetek akkor is lehet többféleképpen mellre rakni, hogy mindig máshol érje inger a bimbód.
2009. aug. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 12. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!