Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ebben az esetben még érdemes...

Ebben az esetben még érdemes küzdenem a tej visszahozataláért vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
3 hetes a fiam. Az első héten szépen beindult a tejem, ő is szívesen és ügyesen szopott, pótolnom sem kellett, aztán beteg lettem és a tejem a fejések és a szopizás ellenére is szinte eltűnt (napi 15-20 ml van), így tápszeres lett a kicsi. Már jobban vagyok, de a tejem továbbra sem akar szaporodni, a fiam hiába próbál szopizni, semmi nem jön neki, ráadásul 2 napja mióta megjött a menstruációm, a kicsi még a keservesen lefejt tejet is kiköpi. Eléggé el vagyok keseredve. Szerintetek van még remény vagy törődjek bele, hogy ennyi volt a szoptatás?
2012. okt. 27. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél szoptatni ne add fel! :O)

Visszajön a tejed nagy valószínűséggel. Addig tápszerezz és amikor tudod tedd mellre. A tej szopi közben termelődik. Már az is szuper, ha csak 1-2t beleszív.

Először tedd mellre, szívogassa, majd utána pótolj, ne fordítva. Csak akkor pótolj, ha nem jön tejcsi, vagy nem lakik jól. De erőltetni kellene a szopit. Kicsit nyekeregni fog talán, de előbb- utóbb remélhetőleg rákap.

Az a kis tej is elég, hogy beinduljon, ami most van. Sokszor tedd mellre, ha kell óránként. Ez az én tanácsom.

2012. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék, hogy szerintem ne mérd mennyit eszik, jelzi majd ha éhes. Van akinek ennyit eszik a babája egy szopi alatt (15-20ml). Többször szopik egy nap, akár 10-15ször is. De majd beáll, csak bírni kell.
2012. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel, hívj fel egy szoptatási tanácsadót, nekem is nagyon sokat segített. A www.lll.hu oldalon megtalálod a helyileg illetékes tanácsadót. Ha én nem hívtam volna, tutira tápszeres lenne már a fiam. Nálunk beállt minden, 5.-én lesz 4 hónapos, a súlyát majdnem megduplázta. Nehezen indult a szopizás, császáros volta, ő nagy baba, sokat veszített a súlyából (3640-ről 3390-re) ezért kapott a kórházban kiegészítést. Iszom napi 4-5 filter tejserkentő teát. Amikor 5 hetesen átestem a szoptatási krízisen szedtem a More Milk kapszulát, 2 óránként szoptattam mindkét ciciből 2 napig (vért izzadtam elhiheted). Éjjel is felkeltem 3 óránként és a szoptatások után még fejtem is azt a cicimet, amelyikkel kezdte. Nem méregettem a szopizásokat, csak este, a pisis pelusokat számoltam, hogy 4-5 legyen, alig pisivel is. Ha akkor ezt nem tartom be szigorúan és főleg amikor bepánikoltam, hogy keveset eszik és sírt szinte állandóan és nem köpte volna ki a tápszert, akkor már nem szoptatnék :( Szerintem próbáld meg, adj még egy esélyt. A fiam kiegyensúlyozott és szépen beállt a kereslet-kínálat,ja, és ne görcsölj rá. Mivel az elején volt tejed, vissza tudod hozni!
2012. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is abban reménykedek, hogy még vissza tudom hozni a tejet, de félek, hogy már nem fogja elfogadni, mert most is szívesen cicizik, de ha jön is belőle tej, azt kiköpi. Cumisüvegből sem kell neki a lefejt tejem. Még ez is változhat?
2012. okt. 27. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!