Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejbelövelléskor duzzadt...

Tejbelövelléskor duzzadt csomók vannak a melleimben, ha kezd múlni, már nem kell mindet lefejnem csak amíg megkönnyebbülök?

Figyelt kérdés
Óriási csomók voltak a melleimben, csillagokat láttam. Minden szopi után a maradékot lefejtem aventos kézivel. De mintha mostanra kezdene elmúlni ez az egész, ha nem érzek csomókat szopi után, akkor is lefejjem a maradékot? Később nem akarok úszni a tejben. Múlthét hétfőn szültem a babám és nagyon ügyesen szopizik igény szerint. Ha nagyon keménynek érzem már a cicim akkor kicsit lefejek belőle. Nálatok hogy volt ez? Nem tudom mit csináljak!

2012. okt. 29. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell fejned ha van elég tejed. Ha feszít sem kell, mert elvileg felszívodik amit nem szív ki.

Lesznek növekedési ugrások mikor több tejet igényel ekkor segíthetsz rajta hogy szopi után lefejed és talán több lesz.

2012. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:

Jól gondolod.

Ha csomós, elzáródik, esetleg begyullad, akkor muszáj kifejni, amíg el nem múlik. De ha ennek vége és igény szerint szoptatsz, akkor nem kell már fejni. Ill. csak túltelítődés esetén.

2012. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt megszopiztatom vannak benne, keménynek is érzem, de nagyon szépen kiszívja. igény szerint szoptatom, de van, hogy 4-5 órát még alukál ilyenkor hajnalban , délelőtt, este pedig fél óránként kéri a cicit, ez normális? egy ciciből kap mindig. de ha sokáig nem szopizik akkor már az előző is kemény...azt is lefejjem ? csak megkönnyebbülésig legalább?
2012. okt. 29. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit előfejheted,mielőtt a baba keri a cicit. Én legalábbis így csináltam. Amikor mocorgott és tudtam,hogy most már éhes lesz,akkor lefejtem egy 20 milit és úgy tettem cicire. Nagyon bevált,nekem be volt gyulladva az egyik tejcsatornám,tök piros volt,duzzadt és fájt. Ezzel az "alkalmazással" 2.nap már úgy keltem,hogy nem fáj,estére elmúlt a pirosság is.
2012. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Elsö vagyok.


a kis kemény csomók nem az a fajta elzáródás ami fájdalmas meg begyullad. Ez csak telítetség és ha leszívja a baba akkor semmi baj. Amire figyelj hogy ha viszket és feszít szoptatás után is akkor azt rögtön kifejni.


Ha nem akarsz több tejet mint ami elég a babának akkor az a jó ha 3-4 óránként szopik. A tej felszivodik ami már nem kell.

Este azért kér többet mert neked is kevesebb van. A tej akkor tud rendesen folyni ha laza vagy, ezért is van reggel és éjszaka több tej. Ha teheted feküdj le alduni mikor a baba is alszik, igyál délután többet és talán több lesz így a tejed.

2012. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nem pici csomók vannak, hanem óriásiak!!!. Próbálok pihenni minél többet! Kezd enyhülni, de nagyon unom már ezt az állandó fejést. Tényleg jobb ha lefejek előtte, mert ő jobban kitudja szívni mint a mellszívó... Tényleg nagyon szépen köszönöm!
2012. okt. 30. 09:25
 7/8 xStefix ***** válasza:

Nem egészen értem... Az a jó, ha 3-4 óránként szopik? Nem, az a jó, ha igény szerint szopik.


(Kérdező, ügyes vagy, hajrá!:)

2012. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igény szerint próbálom szoptatni, éjszaka akár 5 órát is kibír. nem akarom keltegetni. de ilyenkor már annyira bedurrannak, inkább kifejem. most fél 6kor, 8 körül és 10 körül volt szopi, és azthiszem most is lesz egy :)
2012. okt. 31. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!