Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudnátok segíteni? 6 hetes a...

Tudnátok segíteni? 6 hetes a kislányom, és a kísérletezés a kajákkal arra utal, hogy semmiféle tejterméket nem ehetek, ihatok, mert akkor olyan borzalmas hasfájása, és hasmenése lesz, hogy sírok vele én is. Mit tudok enni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát max. annyit,hogy kerülöd a tejes dolgokat egy ideig.Szerintem 1 hónap múlva próbálkozz,lehet ez idő alatt erősödik annyit a pocija,hogy már nem lesz rá érzékeny.

Nekem az első 2-3 hónapban gyakorlatilag pirítós+teára szűkült az étrendeb,pont amiatt,mint nálatok is van.

aztán lassan,óvatosan kezdtem el eszegetni normálisan a többi dolgot.

2012. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a felvagottakban is van laktoz.
2012. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak még az arca is kipattogzott a tejtermékektől, előszőr még csak a nyers tejet nem ihattam a szoptatás alatt, de mivel nem javult a helyzet, teljes tejtermékmentes diétára fogtak. A baba érdekében ki kell bírni, nagyon figyelj oda a bolti dolgokra, sokmindenbe tesznek tejport, kekszek,nápolyik, felvágottak, péksütemények, mindent meg kell nézni! És szoptasd, ameddig csak tudod! Nekem 1 éves koráig sikerült, utána hipoallergén tápszert kapott, tejet 3 éves koráig nem. Végül kinőtte a tejérzékenységet, ma már ehet bármit. De ha nem növi ki, és tejérzékeny lesz, addigra legalább megtanulod a tejmentes diétát, és tudod nála is használni.
2012. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És hogy mit tudsz enni? A tea meg a pirítós is biztonságos, meg a köménymagos levesek is. Mivel tejterméket nem ehetsz, a fehérjét a húsokból tudod biztosítani, csirke, hal párolva,grillezve, a felvágottakat kerüld el. Gyümölcs és zöldség is kell minden nap, de ezkből sok puffasztó hatású lehet( banán, káposzta,karalábé, bab, borsó stb.) Ezeket neked kell kitapasztalnod, melyiket eheted. És a szoptatós tea is segít a baba emésztésében is.
2012. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nehéz lesz,de mindenképpen szoptatni szeretném amíg csak lehet!Figyelem a cimkéket a boltba,és teszem vissza a polcra amiben tejszármazék van. :-( Mivel falun lakom nincs sok lehetőségem a tejmentes dolgok vásárlására.Viszont a hús ott szaladgál az udvaron,a zöldség meg a kertben megterem. Most nagyon egészségesen fogok enni,mert a gyerek az első!
2012. nov. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!