Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen helyzetben szükséges a...

Ilyen helyzetben szükséges a hozzátáplálás? Lent.

Figyelt kérdés
Egy hónapos a fiam,nagyon szépen szopizik,eddig szerencsére volt és van is mit. Viszon észre vettem,hogyha a jobb mellből eszik,utána nem nyugodt,1 órán keresztül tátog és kéri. Ezek után kölcsönöztem egy mérleget,mert aggódtam és be is bizonyosodott a gyanúm. 30 ml-nél nem tud többet kiszívni a mellemből. A jobbal nincs probléma,abból megeszi a rendes mennyiséget,akár percek alatt is. De a jobb cicivel annyire küzd,hogy teljesen leizzad. Ma megyek a dokihoz,szerintetek irassak tápszert,hogy ezzel egészítsem ki? Természetesen azt a 30-at ugyanúgy lefejném,ha törik,ha szakad.
2012. nov. 7. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Már megijedtem, hogy 1 hónaposa hozzá akarod táplálni :), de látom csak tápszeres kiegészítésről beszélsz.

Ha a babád szépen fejlődik, akkor nem kell kiegészítés!

De ha nem fejlődik jól, akkor más a helyzet. Konzultálj gyerekorvossal.

2012. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát 2 gyerek után azt tudom mondani, hogy ha tápszert kap mindig a rossz cici után akkor abbol tuti elapad a tejed, de még lehet a másikból is.


Sajnos nekem sem termelt az egyik cicim többet mint 30 mili. Ha több tejet akarsz akkor fejd le a rossz cicit a szoptatás után, és várj pár napot, hogy sikerül-e többet termelnie.

nekem nem sikerült sehogyan sem. aztán egyre több tápszer majd lassan elapadt telejsen a tejem. 2 hós koráig nagyrészt szoptattam, 3-hos korára teljesen elapadt a tejem.

2012. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ez nem új probléma,mert 2 hete egyre csak kevesebb. Próbáltam fejni,mindig azzal a cicivel kezdtem a szoptatást,ittam tejserkentő teát,melegvizes ruhát raktam rá,homeos bogyókat is szedtem,stb. 2 hete még 70-et nagy nehezen ki tudtam préselni belőle,mostanra már csak 30... Kudarcnak elém meg az egészet,de sajnos ez van.
2012. nov. 7. 13:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja igen,kiegészítésről. Hoppá :) pedig nagymamám mesélte,hogy nekik még egy kanál répalevet is kellett adni a babának 6 hetes kortól. Meg is lepődtem,de az más világ volt ugyebár.
2012. nov. 7. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A jobb ciciből alig evett 30-50 ml-t, míg a balból 100-at is kiszívott. Nálam a két mellből történő szoptatás vált be. Szóval, ha "végzett" a jobb cicivel, átrakom a balra, és onnan még kipótolja magának amennyire még szüksége van, és így még mérni sem kell. Próbáld ki először így, bár kell egy kis idő, mire beáll a kereslet-kínálat, meg eleinte sűrűn kell mellre tenni, bár úgyis jön nálad a 6 hetes növekedési ugrás, ahol majd amúgy is 2 óránként kéri majd a cicit. Én is ennyi idősen kezdtem el ezt a módszert.
2012. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érdemes lenne minden szopinál 2 mellből etetdned, akkor enm kell mellé táp. ha bizonytala vagy, keress meg szoptatási tanácsadót! nekem is többször ők oldották meg a gondomat.

[link]

2012. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne egészíts, főleg ha van tejed:). Nem egyformák a mellek, van, aki végig, sokáig, kizárólag, egy mellből szoptat, remekül át tudja venni a másik mell a "kiesést". Ha nem elég neki a "rosszabbik" cici, akkor tedd át nyugodtan a másikra, majd vissza az előzőre. Hiszen minél több inger éri a mellet, annál több termelődik.
2012. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
S akkor abból a ciciből,amelyikben több a tej,nem kell leszívnom a maradékot? Mert az meg annyira tele van,hogy feszül és a babám alig tudja bekapni a bimbót. De csak akkor akarom fejni,ha muszáj,máskülönben hagyom békében.
2012. nov. 7. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
nem muszáj fejned, ha elég a kicsidnek a tej, csak ha nem üríti ki, vagy csak ha feszül, és csak annyit, amennyi ahhoz kell, hogy a rossz érzés megszűnjön.
2012. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Én nem szoktam lefejni, amit bent hagy, majd a következő szopival kijön. Csak az esti (utolsó) etetés után szoktam lefejni, mert éjszaka nem szokott kelni, csak 4-5 között, és addig ne legyen benne pangó tej. Amúgy az én kisfiam csak akkor tudja bekapni a cicit, ha meg van keményedve, mikor be van puhulva kiköpi és nem képez vákuumot.
2012. nov. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!