Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Hogyan kezdtéte...

Hozzátáplálás? Hogyan kezdtétek, hogyan főztetek a babának? Szükséges e főzni neki, vagy hagyatkozhatok a bébiételekre? Ki hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne ami a hozzátáplálás elkezdésével kapcsolatos, aztán a folytatás is. Mi most 6 hónapos koraszülöttek vagyunk, tehát a korrigált kora a lányomnak 4,5 hónap. A gyümölcsöket már próbáltuk. A sárgarépa, a tök bejön neki. Próbáltunk már 4 hósnak való csirkehús-zöldséggel-rizzsel, és hasonló kajcsit pulykahússal.Tetszett neki. Ezek bébiételek. Külön még nem főztem neki, ezért érdekelne, hogy ki hogyan oldotta meg.Köszönöm!
2010. jan. 7. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

én eleinte a bébiételeket választottam, kényelmesebb megoldás, nem kell szenvedni egy negyed adag répával :)

3,5 hónaposan én már megkóstoltattam vele csak az íze végett, úgy komolyabban 4 hónaposan kezdtem el. (a korrigált kora ekkor 4,5 hónapos volt, mert 2 héttel túlhordtam ;DD)

A húst én is fél éves kora körül kezdtem bevezetni. Úgy kb. 7,5 hónapos koráig bébiételeztem, ekkor már akkora adagokat tolt be, hogy érdemes volt utánaszámolnom: irány a konyha. :)

most eléggé gáz a helyzet amúgy, mert tél van, ha mégis főzésre adod a fejed, akkor brokkolit, krumplit, céklát, banánt, almát, körtét tudsz neki adni, a többiek majd remélem, hogy kiegészítenek. a baba fogja diktálni úgyis a tempót. :)

ha mégis a bébiételek mellett döntesz, heti 1x azért kapjon házikosztot, nehogy hozzászokjon az üveges kajához. sok sikert, bár az írásodból az tűnik ki, hogy nem lesz gond. :)

2010. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobb neki főzni,de a bébiételekkel viszont változatosabban lehet etetni.Ezt is azt is.
2010. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én felesben csinálom. Először friss almával, barackal próbálkoztam. Most is amit tudok frissen adom neki, különösen a gyűmiket. A főzelékeket is igyekszem magam készíteni, de van, hogy egyszerűbb az üvegeset. Pláne ha valami jópofa receptet találok. Nem baj ha mindkettőt szokja. Nagy szerencsém van mert a fiam minden evő, teljesen mindegy neki, hogy üveges, cukros, vagy ízetlen házi koszt, csak kaja legyen :)
2010. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom az elejétől nem szereti az üvegeset, úgyhogy nekem nincs sok választásom. A lényege a hozzátáplálásnak, hogy egyszerre egyfajtát kóstoltassunk és ha nincs baja tőle, akkor lehet keverni. Én is gyümölcsökkel kezdtem, aztán jött az alma-krumpli főzve, majd a sütőtök, a cékla és holnap eszünk először salátafőzeléket. Egy dolog van, amit én nem tudom hogyan kell elkészíteni az a gesztenye :)
2010. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi 4 hósan almával és őszibarackkal kezdtük bébiétel és igazi váltakozva aztán mára már inkább főzök sokmindent fagyasztottam le nyáron.Van hogy ötvözöm pl üveges cukkinifőzeléket krumplival sürítem pluszba(igazival)Gyümivel kezdtem de lehet hogy jobb zöldséggel kezdeni mert nekem nehezen fogadta el a gyümik után a főzeléket.Amúgy szépen lassan lehet mindent mindennel ötvözni először be lehet tartani az egy két és fokozatosan több kanálal később szerintem nem szükséges.Ha érdekel valami írj privit ja mi is korák vagyunk.9 hós(az igazi életkora)korrigált 8 hós
2010. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia,én főzök a babámnak.Eléggé válogatós,pl. a gyümiket frissen nem fogadja el,még gyümölcs lének sem issza meg.Szopik még egyébként,úgyhogy ez nem olyan nagy baj.Több nap volt,mire rájöttem,hogy viszont,ha megfőzöm,akkor ízlik neki.Nagy kedvence az alma sütőtökkel.Pár perc alatt kész,turmixolom és már eheti is.A sütőtökből ugye sok kimarad,így azt felkockázom és lefagyasztom,így egy sütőtök,akár hetekig is elég.Csak fogom és kiveszek egy-két kockát a mélyhűtőből és már kész is a kajci.Amúgy meg szerintem nem macerás a főzés,mert az elején úgy is pár napig ugyanazt eszi a baba.Így reggel amit elkészítek azt eheti akár kétszer is egy nap.Szerintem negyed óra húsz perc alatt elkészíthető a kajcsi,ez igazán nem sok és mégis tudom,hogy mit eszik a babám.Nagyon szeretjük az almát-banánnal.A cukkinit csirkehusival, kicsi krumplival.A husilevesből a brokkolit,krumplit,répát csirke vagy pulyka husival.nagyon klasszul lehet pl. a jégkocka tartóba feldarabolt husikat tárolni,így csak kiveszel pár darabot és beledobod az aktuális kajcsiba.
2010. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors választ. Gyakorlatilag én még csak a du. 1 órai kajcsit váltottam ki üveges bébiétellel. Főzi még azért nem kezdtem el neki, mert erre az egy evésre csak fél üveg ételt eszik meg.(ezért gondoltam, hogy még maradok az üveges ételnél) Közben iszik is, de mivel csak pár kortyot ált., ezért még a kajcsi végén megitatok vele 15-20 ml anyatejet is. Így már jól érzi magát.:)))))

Utána pedig a köv. kajcsi előtt adok neki gyümölcsöt.

2010. jan. 9. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!