Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie egy 9...

Mennyit kell ennie egy 9 hetes,6350 grammos Babónak egy szopizás alkalmával?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát biztosan eleget eszik,mert jó súlyban van a babád.A lányom 16 hetes,és most 6600gramm.

2008. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindig a súlyától függ.

120 és 150 közötti grammal kell kb számolni.

Vagyis 6,35 kg x150 g = 953g ennyit kellene maximum ennie egy nap alatt.(a nagy könyv szerint) nem tudom hányszor eszik egy nap,de ahányszor eszik annyival kell elosztani a 935 grammot.

A súlyából ítélve szerintem is jó az étvágya.

Hogyha csak anyatejet eszik akkor az sem baj ha ennél többet eszik meg.

2008. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Naponta kb 600-700 grammor tszik, de sajnos már apadóban van a tejcsi :(
2008. máj. 24. 10:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért és köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 24. 10:25
 5/8 A kérdező kommentje:
jöhetnek még válaszok
2008. máj. 24. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, lehet, hogy ezért sokan megköveznek, de szerintem nincs olyan, hogy hirtelen apadni kezd a tejed minden ok nélkül. Ha valamilyen érzelmi sokk ért, akkor esetleg apadhat, erről hallottam. De ha már 600-700 ml-t szopik naponta, akkor Nálad működik a szoptatás, és nem is rosszul. Esetleg azért érzed, hogy apad, mert a babónak megnőtt az étvágya, és ezt úgy adja a tudtodra, hogy sűrübben kér enni, és ezt sírással jelzi (másként úgysem tudná). Ilyenkor szoktak a mamák tápszert feliratni az orvossal, mondván, hogy már csak az üres mellet szívja, és közben sokat sír, persze, hogy sír, hiszen szeretné ha gyorsabban jönne, de a jelenlegi kínálat az egyelőre ennyi. Akkor lesz több, ha sűrübben szopik és többször éri a melledet inger, ami az agyadnak küldi a jelet, hogy termeljen a szervezeted több tejet (prolaktin nevű hormon teszi ezt, és az oxitocin hormon felelős, hogy el is induljon a tej--ha jól tudom). Ezért van az, hogy főleg szopás közben termelődik a tej, miközben lehet is érezni, hogy a baba szakaszosan nyel intenzíven, közben, akár 10-20 percen keresztül is csak szopik, szopik kitartóan, míg el nem indul a tej. Persze sok babó nem szeret sokat dolgozni, ezért nyugtalan, ha nem ömlik a szájába a tej belátható időn belül. De ha napokon keresztül, akár másfél, 2 óránként mellre teszed, akkor a sok ingertől egy pár nap után újra több tejed lesz, csak nem szabad hozzátáplálni közben, mert akkor a baba jóllakott lesz, ritkábban akar majd szopni és végül tényleg elapad a tejed.Én sem az első babómnál jöttem erre rá, hanem a másodiknál csináltam így, és meg is lett az eredménye. A harmadikat pedig még mindig csak szoptatom, aki fél éves, pedig én sem vagyok egy tejcsárda, soha nem volt fölösleges tejem, egy csepp sem.
2008. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még mindig az előző vagyok, és még csak annyit, hogy a babád szép, nagy baba, így Neked hamarabb kell(a baba 9 hetes korában) több tejet termelni, mint annak akinek kb. 5 hónaposan éri el ezt a súlyt a babája.

Bocs a "regényért", amit írtam, de ha most kitartasz, és szoptatsz, bőségesen megtérül a befektetés, hosszú távon....

Sok sikert!!!

2008. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a jótanácsokat!!! Visszakaptam a reményt :)

Az tuti, hogy mindent megteszek, hogy minél tovább tudjak szoptatni :)

2008. máj. 26. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!