Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsit aggódom:elég lesz a...

Kicsit aggódom:elég lesz a tejem és ezután is megfelelően gyarapszik majd a 4 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatom a kisfiamat, múlt héten volt 4 hónapos. Kb. 2 hete 8-10 percet szopizik, hiába kínálom tovább, röhögve elfordul. Kb. 3 óra telik el a szopizások között, ha felébred, még egy fél órát simán elvan, amíg enni kér. Elég ez az idő, hogy a zsírosabb tejhez is hozzájusson? Lesz továbbra is elég tejem? A gyarapodása is lelassult, ami várható volt, mert 3640-el született és a 4 hónapos státuszon 7100 gramm volt.
2012. nov. 13. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, ez természetes dolog, nem lineárisan gyarapszanak a babák. :) Most kevesebbet igényel, mert olyan fejlődési időszakba ért, de lehet hogy két hét múlva meg éjjel-nappal cicizni fog, mert akkor meg több kell neki, és újra fel kell szaporítania. Akkor se ijedj majd meg.
2012. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, ha van szopi, nem fog elapadni a tejed. Ha aggódsz, akkor ha felébred, ne várd meg, amíg ő kér enni, hanem kínáld meg. Ha nem ürítette ki az egyik melled, és szerinted nem jutott hozzá a zsíroshoz, akkor legközelebb ugyanabból kínáld meg, és utána a másikból. Szerintem most épp nem testi, henm idegerndszeri fejlődés van nála, talán ezért is fordul el. De úgyis jön majd növekedési ugrás, amikor meg több tej kell majd neki. Ha elfordul esetleg próbáld meg elsötétített szobában etetni, hátha akkor kevésbé terelődik el a figyelme...
2012. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem szinte szóról szóra uyganez van. 3655-tel született, 4 hósan 7110 volt, és általában 7-10 percig szopizik.

Ma 5 hós, kb két hete átállt 4 óránkénti evésre, de 3-4 napja kezd csökkenni a tejem, mert nemhogy 3 órát, de felet bír ki és állandóan sír, hogy éhes. Meg az eddigi 8tó 4ig+ utána 7ig alvából még egy 2 óra körüli kelés is van, amikor eszik.

Úgyhogy 2 napja délutánra rizspépet eszünk egy keveset, meg ma reggel elkeztem kóstoltatni az almát. Persze megint iszon a Caramelzet, meg rántott leves, meg 4 liter víz, gyümölcslé stb.., hogy legyen tejem (amúgy amikor átállt 4óránkéntira, onnantól kb heti 2x kell valami szaporító technikát csinálnom, mert nem mindig elég egy mellből a tej).

De szerencsére érdeklik az új dolgok (a tejet eddig se cumisüvegből, se kanálból nem fogadta el, pedig lett volna pótlásnak frissen fejt meg fagyasztott is).

Ja és pénteken voltunk mérni, 7450 volt.

2012. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nehezen indult a szoptatás, császáros baba, de nem adtuk fel, pedig közel voltam a tápszerhez, olyannyira, hogy bekevertem, amikor 7 hetes volt, de kiköpte....azóta rendeződött a dolog, de most egy kicsit furcsa mert korábban 2 óránként, aztán, 2,5, most jó 3 óránként kér enni. Mérni nem szeretném, mert olyan idegbeteg soha nem voltam, mint amikor mértem,mert kevésnek tűnt, de a fentiek szerint mégsem...Eddig megoldottuk a növekedési ugrásokat, ha nyügi és semmi nem használ, mindig cicire teszem. Valószínűleg tényleg idegrendszeri fejlődési periódus van nála, mert átfordul a hasáról is a hátára és fordítva is. Minden érdekli, szopizni pont ezért ugyanott szoktunk mindig.
2012. nov. 13. 09:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Én még nem szeretném hozzátáplálni, inkább újra csináljuk a gyakori cicire tevés+More Milk kúrát, talán kihúzzuk megint egy kicsit. Nekem max 2 dl van a fagyasztóban, én csak az elején fejtem, amíg be nem állt a "rendszer". Éjjel általában 1x kel, van, hogy 2x. Este fél 9-től alszik így reggel 8-ig.
2012. nov. 13. 09:59
 6/6 xStefix ***** válasza:

Kérdező, jól csinálod, nyugi! :)

Gondolj arra is, hogy ő már nagyfiú, nagyon ügyesen szopizik, sokkal rövidebb idő alatt is kiszopizza azt, ami kell neki. De ha valami elvonja közben a figyelmét, csak tedd vissza ugyanarra a mellre, ahogy javasolták, és akkor hozzájut a hátsótejhez is.

Az enyém 5 hónapos, és csak mostanában állt rá, hogy napközben 2-2,5 órát is kibír. Eddig óránként szopizott. Éjjel is van már, hogy csak 3x kel, de most épp 2 óránként ébredt megint. Ez van, én nem aggódom emiatt. Mindegy, hogy éppen miért szeretne szopizni, én adok neki, mert így kielégítheti az igényeit.

Szóval hajrá! :)

2012. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!