Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha reggel már nem szoptat...

Baj, ha reggel már nem szoptatom a 13 hónapos lányom?

Figyelt kérdés
Igazából lelkiismeret furdalásom van. 1 évesen a védőnőm tanácsára le akartam szoptatni a reggeli szopiról a lányom, nagyon nem is eröltettem, mert szívesen szoptatok, csak annyira mondta, hogy később nehezebb lesz leszoktatni, így megpróbáltam elhagyni, de nem ment, sírt érte. És most 3. napja van az hogy nem kéri a cécit, szívesen reggelizik mást. Ha megkínálnám cicivel, lehet kérne, de úgy vagyok vele, hogy így legalább nem én eröltettem, és neki sem okoztam ezzel "fájdalmat". Szerintetek rossz anya vagyok ha ezek után elhagyom a reggeli szopit? Este még szopizik. Tápszert nem akarok adni neki, ha eddig nem kapott. A tejcsit pedig semmilyen formában nem issza-eszi. De joghurtot, tejfölt, sajtot imádja. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 13. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen kérdés, hogy ela akarod-e választani a gyerekedet, tehát hogy Téged zavar-e, hogy szopik.

Ha nem, akkor hagyd a maga ütemében elválni, és adj neki, amikor kéri.

Az másik kérdés, hogy nagy hülyeség volt ebbe beleavatkozni, pláne egy védőnő miatt, de ezen már túl vagytok, szóval engedd szabadon a dolgot, és hagyatkozz a kicsidre.

2012. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Írtam, hogy szívesen szoptatok, eddig is így tettem. Mindig a lányom érdekeit néztem, de nem csak ebben a dologban. 1 évesen próbáltam leszoktatni, nem ment, most 13 hónapos múlt és Ő nem követeli. Tehát most is ŐT nézem. Most máshogy fogalmazok: akkor adjam a szájába reggel ha nem kéri magától??? Valószínű kicsit enne, de ha nem követeli, akkor mit csináljak??? Hozzáteszem, nagyon szeret cicizni. Örülök, hogy az elválasztódás nem lett sírós időszak.
2012. nov. 13. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez is Rajtad múlik, hogy hogy állsz hozzá, mit érzel.

Ha szívesen elhúznád ezt az időszakot, akkor kínáld meg. Ha igazán el akarja hagyni, akkor nem fogja elfogadni.

Ha meg úgy vagy vele, hogy jó lesz lassan abba hagyni, akkor maradjon így. Nincs ebben semmi követelmény. Még olyan is lehet, hogy most nem kéri, aztán egy hét múlva újra, vagy jön egy betegség, és akkor igényli.

Csak szabadon! :o)

2012. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy később nehezebb lesz, de ha kér akkor tuti, hogy adok neki. Egyáltalán nem vagyok ellene a sokáig tartó szoptatásnak:-) Köszönöm!!!
2012. nov. 13. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha természetesen megy, akkor nem lesz nehezebb! :o)

Jó szoptatást!

2012. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a másik válaszolóval:), csak plusz egy megerősítésként írtam ezt meg:).
2012. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedvesek vagytok!
2012. nov. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!