Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Anyukák! Van vagy...

Kedves Anyukák! Van vagy volt-e valaki hasonló helyzetben, mint én, vagyis, hogy 17 hónapos kisfiam még mindig szopizik éjjel, de igazából már csak elalváshoz, nappal is, de amúgy nem kéri?

Figyelt kérdés
A gondom viszont az, hogy éjjel, főleg, ha jön a foga, szinte állandóan ébred és szopizik, néha már úgy érzem teljesen lesziv. Amikor minden rendben, akkor már csak kb.1x ébred és nálunk az már szuper. Olyan anyukák hozzászólására lennék kiváncsi, akiknél szintén hasonló helyzet volt vagy van, hogy vége lesz-e egyszer ennek a nagy cicizésnek:) Olyan hozzászólásokat nem kérek, hogy nem kellene már éjjel és elalváshoz cici! Köszönöm!
2012. nov. 23. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik fiam volt sokáig szopizó. Igazából így utólag azt mondom csakis azért, mert nem voltam kellően határozott az elválasztásában (akkor a világért nem vallottam volna be :D ) Tehát amikor már végképp rosszul éreztem magam az állandó éjszakai szoptatásoktól akkor annyit tettem, hogy csak odabújtam mellé és simogattam, ő pedig "foghatta" a cicimet. Persze előtte egész nap emlegettem neki, hogy most már csak az esti elalvásnál lesz tejecske éjszaka aludni kell anyának is, babának is. 2-3 éjszaka volt egy kis méltatlankodás de szépen megtanult visszaaludni magától. Az esti szoptatás elhagyása viszont sokkal nehezebb volt, mert közben született egy kistesó is.

Menni fog ha egyszer elhatározod magad. Sok sikert!

2012. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
100%

Persze, hogy vége lesz, ezt te is tudod. :) Inkább az a kérdés, mikor - és főleg, hogy te mit fogsz csinálni addig?

Szerintem az a probléma, hogy perpill bizonytalan vagy magadat illetően, hogy mit gondolj erről, hogyan állj hozzá. Az egyik feled úgy érzi, elég volt már, a másik feled pedig látja, hogy a fiadnak még szüksége van a szopizásra. - Megjegyzem, nem hiszem, hogy rossz szokásról lenne itt szó, hiszen írod is, hogy amikor fogzik, akkor nagyon cicis... vagyis jót tesz neki, csillapítja vele a testi és lelki fájdalmát is. Gyanítom, hogy részben ezért is vagy döntésképtelen, mert látod, hogy igényli és használ is neki.

Tulajdonképpen te mit szeretnél? Mi felé billen a mérleg?

2012. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 27 hónapos koráig cicizett. 2 éves kora előtti hónapokban már csak az elalváshoz kellett neki és éjszaka, ha felébredt, szóval kb. úgy mint nálatok. Ő 2 évesen ment bölcsibe, a bölcsis néni mondta, hogy muszáj leszoktatnom, mert az nagyon nagy törés lesz, ha én se leszek és cici sem. Kb. 2-3 hét alatt szokott le, de iszonyat megviselt mindkettőnket. Szegény nem értette, hogy eddig volt, most miért nincs cici... :( Próbáltam én ölben ringatva, babakocsiban sétálva, énekelve, simogatva, puszilva, ami csak eszembe jutott, de nagyon nehéz volt. A bölcsiben hamarabb megtanult egyedül elaludni. Úgyhogy ha odakerül a sor és a kisebbik gyermekem is ilyen nagy cicis lesz, biztos, hogy hamarabb elkezdem a leszoktatást. Egyébként a déli elhagyásával kezdtük (a bölcsi miatt), a többi egyre könnyebben ment. Lassan megértette, hogy "anyának fáj a cicije, elfogyott a tejcsi". A végén már adott rá puszit, hogy ne fájjon és hozzámbújt. :) Mai napig mellé kell feküdjek, hogy elaludjon, de még mindig felébred éjjel és mellém fekszik. Nem sok átaludt éjszakát mondhatok el, pedig már 4 éves. Szerintem te is kezdd el mondogatni, hogy ő már nagyfiú, a nagyfiúk nem ciciznek. Lehet, hogy sok idő lesz, de inkább így, mint pl. citrommal bekenni a cicit, hogy "megromlott".
2012. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak tényleg arra voltam kiváncsi, hogy kinek hogy alakult a hasonló helyzete, nem az elválasztásra gondolok! Természetesen tudom a lehetőségeimet, ha megérik rá és úgy látom, az majd a mi individuális döntésünk lesz, nem azért, mert más úgy csinálta. Tehát, ha rosszul tettem fel a kérdést, akkor elnézést, nem megoldást keresek, csak hasonló 'eseteket'. Mégpedig pontosabban, akinek babája magát választotta el esetleg hosszú szopizás után. Ez is relativ, mivel a WHO 2 évet tart ideálisnak:)

De nagyon köszönöm a hozzászólásokat, azért hasznosnak találom!

2012. nov. 23. 19:42
 5/7 xStefix ***** válasza:
Az enyém magát választotta el 3 évesen. De mondjuk ő nem volt ilyen nagy cicista; csak a megszokott napi "szopijaihoz" sokáig ragaszkodott.
2012. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is még nagyon ragaszkodik a cicihez, bár elég fárasztó, főleg az éjszakák miatt, meg már sok minden úgymond egyszerűbb lenne cici nélkül, de úgy érzem ezzel teszek neki a legjobbat, mármint hogy kivárjam, amikor már ő el tudja engedni, vagy kicsit nagyobb lesz és már nem fog fájni annyira a kis lelkének:)
2012. nov. 25. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
A én lányom is nagy cicista mint a te fiad.20 HÓNAPOS MOST HÁT IGEN ÉN IS BIZOK BENE HOGY MAJD Ö LEVÁLASZTJA MAGÁT.IDŐM VAN BÖLCSIBE NEM MEGY NEKEM NEM TEHER.Eljön az ideje és magától elhagyja a cicizést.Nekem hiányozni fog...
2012. dec. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!