Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt a kisfiam...

Miért csinálja ezt a kisfiam már egy hete? Ez lenne a szopási sztrájk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hetes, eddig ügyesen szopott 20-25 percig, de kb. egy hete nem hajlandó szopni. Van olyan, hogy még a szájába sem veszi a cicit, elfordítja a fejét, megfeszíti magát és ordít. Ezt általában a jobb mellemmel csinálja. A bal mellemet bekapja, szív 1-et 2-őt, majd kiköpi és ugyan az, mint az előzővel. Újra a szájába rakom, 1-2 szívás, és ennyi. Fogalmam sincs, hogy miért csinálja ezt. Olvastam erről a szopási sztrájkról, de nem használok semmi új kozmetikumot/mosószert, nem jött még meg, nem hiszem, hogy terhes lennék, úgy látom nem fáj semmije. Túl gyorsan megy a szájába a tej, és azt nem győzi nyelni? De a jobb cicit be sem kapja, ezt kizárnám. Vagy nem is éhes igazán? Mert sajnos ő nem jelzi az éhséget. Ezt abból gondolom, hogy reggel nincs gond, akkor szépen eszik. Cumizavar lenne? Mert sajnos cumizik, és ha elvesszük tőle, akkor ordít. A védőnő azt mondta, hogy csak simán lusta, és hogy semmiképp ne adjak neki cumisüvegből semmit. De mit csináljak, mikor már 30-40 perce sír, muszáj megetetni. Először mindig mellre teszem, és ha nem hajlandó enni, csak akkor kapja meg a lefejt tejet.
2012. nov. 26. 15:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam az előző kérdést, ez eszembe sem jutott. Talán nem indul el egyből a tej, és ettől lesz mérges? De a jobb mell szindrómát akkor sem értem. Vagy csak simán nem szeret azon az oldalán feküdni?
2012. nov. 26. 15:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak simán a válladon van, merre fordítja a fejét, hát ha lefekteted? (azért kérdem, hátha valami élettani fájdalom miatt az az oldal neki nem kényelmes)


ha csak szopási sztrájk, akkor érdemes a másik melled félálomban, vagy ha ébren van, akkor hónaljtartásban kínálni, úgy pont balmelles fejtartásba kerül, és nem tűnik fel a különbség


egyébként simán lehet h ez szopási sztrájk, ha csak ennyi a hiba és szopizáson kívül azt az oldalát nem hanyagolja

2012. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta cumisüvegeztek? Jobb lenne ha pohárból, vagy kanállal, esetleg fecskendőből kapná a lefejt tejet.
2012. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Születése óta cumisüvegezik + cumizik.
2012. nov. 26. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sajna lehet cumizavar, a tünetek arra utalnak :S

Próbáld nem abból adni a lefejt tejet. És kérj segítséget - akár emailben is - szoptatási tanácsadótól!

2012. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 IllésEszter válasza:
Sajnos a babáknál előfordul, ha már többször kaptak cumisüvegből tejet, akkor nem fogadják el a cicit, mert a ciciből jövő tejért meg kell dolgozniuk, míg a cumisüvegből jövőért nem. Esetleg próbáljatok meg más pózokat, vagy ahogy írták a félálomban etetést.
2012. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a kórházból kijövet majdnem 1 hónapig küzdöttünk ezzel,szépen megetették,cumizavara lett,már be sem akarta kapni,pedig rengeteg tejem volt,fejés következett 1 hónapig éjjel-nappal,+olyan cumit vettünk az üvegre,h még jobban megküzdött érte,mint a cicivel..Már szopik,hála,nehéz volt,de kitartás!
2012. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, a Medelának van ez a Calma nevű cucca, abból nem dől a szájába a tej!
2012. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a cumit + a cumisüveget a kórházban dugták a szájába. Nem akarom a csecsemősökre kenni, mert itthon mi is ugyan úgy odaadtuk neki, pedig én nagyon elleneztem a cumit, de muszáj volt, mert már semmitől nem nyugodott meg. Születése után 10 napig intenzív osztályon volt, ahol nem volt lehetőség szoptatni. Vagyis lehetőség lett volna, csak idő nem. Fél 8-kor etetés, akkor fél 8-kor és nem 7.25-kor és nem 7.35-kor, és mivel még nem volt gyakorlatunk a szoptatásban, fel is hagytunk a próbálkozással. Fejtem a tejet, azt kapta üvegből. Mikor hazajöttünk nem volt gond, mert azonnal rácuppant a cicire, és szopizott is rendesen, néha-néha kapott pótlást üvegből. Most pár napja makacsolta meg magát. Mivel a jobb mellemből egyáltalán nem hajlandó enni, már elértük, hogy 30-40 ml-nél többet nem tudok kifacsarni belőle, hiába fejem állandóan. A balból is nagy harcok árán hajlandó enni, de mivel eddig két mellből evett, már nem elég ami a bal ciciben van, ezért megkapja még a lefejt tejet is. Tegnap már az összes szoptatási pózt végigpróbáltam, de sehogy sem jó neki. Sajnos kikészít idegileg, hogy nem hajlandó enni, ennek az lesz a következménye, hogy elmegy a tejem. :(
2012. nov. 27. 14:29
 10/10 xStefix ***** válasza:
100%

Mindenképp próbáld meg akkor a félálomban etetést és a szopibarát etetési eszközöket! Muszáj lesz eltenni az üveget és lehetőleg a cumit is(!), különben kizárt, hogy sikerülne visszaállítani a szopit.

Tudom, hogy nehéz, a sztrájk irtó kemény munka, én is megéltem nemrég. De ne add fel, bármilyen nehéz is. A szopizás nagyon erős ösztön a babákban, csak sajnos könnyen meg tudják őket kavarni ilyen-olyan eszközökkel - de ha adsz neki időt és lehetőséget, jó eséllyel visszatalál hozzád!

Ha nagyon ki vagy bukva, hívj fel egy tanácsadót, már az is sokat segíthet neked, ha tudsz erről beszélni valakivel. Én úgy látom és magamon is azt tapasztaltam meg, hogy legtöbbször az anyuka kitartásán múlik a dolog, ez a legfontosabb. Gondolj arra, hogy ő egyedül rád számíthat ebben, neked kell őt segíteni. Amíg ő nem adja fel, te se tedd. (Meg még utána se, hátha tényleg csak idő kérdése..) Nagyon drukkolok!

2012. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!