Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt köztetek olyan, aki...

Volt köztetek olyan, aki egyszerűen képtelen volt szoptatni, mert kellemetlenül élte meg a szituációt?

Figyelt kérdés

És itt inkább arra gondolok, hogy egyszerűen rosszul érezte magát tőle.

(Csak a kérdést érintők válaszoljanak, ha lehet).


2012. nov. 27. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első babámmal.

Gyűlöltem szoptatni, nem is volt sok tej. A mellemből fojt a vér stb.

Aztán kiderült, hogy a babának le van tapadva a nyelve. 3 hónapig szopott.

Második babát 9 hónapig tdtam szoptatni, nála semmi gond nem volt.

2012. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Mindigis érzékeny volt a mellem,szülés után méginkább az volt,kb 2 hét után feladtam,mindehogy fájt.

Tápszeren nőtt fel,makkegészséges iskolás már.

Ugyanolyan jó anya vagy akkor is ha tápszeres lesz.

2012. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Én pont így voltam vele,elképesztően fájt,nem éreztem jól magam,kevés tejem is volt,nyűg volt az egész.Mindenki szidott,még anyukám is.A babám már 1 éves,gyönyörű,nagyon erős,10 kg-os.Szinte mindent eszik,kanállal,35 hónaposan hozzá volt táplálva.Soha,de soha nem volt beteg,oltástól se,és a pocakja sem fájt, (mivel tápszeres) 6 hetes korától az egész éjszakát végig aludta!
2012. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
45%
én már a terhesség alatt is viszolyogtam az egésztől, a szüléstől sem féltem annyira mint a szoptatástól. Be is igazolódott, ordítottam fájdalmamban, de a babám meg imádta. Nagyon kevés volt a tejem és már a szoptatás gondolata is elborzasztott. Utána folyamatosan gombás lett a mellem és a 2. hónap végére el is fogyott a tejem. Igy azóta tápszeres, mostmár mindent eszik. Sose volt beteg, ellenben az unokatestvére nagyon beteges,mindent elkap, pedig anyatejes. Nagyon megkeserítette az első két hónapot a szoptatás. Amióta nem szopik azóta alszik rendesen, meg én is ami azért nem mindegy, mert egy vidám anyuka mégiscsak jobb, mint egy fájdalommal kínlódó kialvatlan, feszült anyuka. Nekünk nem jött be. Ha te is így viszolyogsz tőle, akkor inkább hagyd, bár azért egy pár próbát megér,mert a tápszer baromi drága.
2012. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Engem zavart a szoptatás!

Az hogy a mellemet szívta, abból evett. Nekem macerás volt. Nem éreztem azt a csodát, hogy a szoptatás össze hozna a babával...

Nekem ez egy erőltetett dolog volt, utáltam, nem

Szívesen szoptattam, de valahogy csak kihúztam 8 hónapig.


Utánna egy megváltás volt a tápszer!

2012. nov. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos én is igy érzek. És fogalmam nincs hogy miért. Lelkiismeret furdalásom is van amiért engem nem varázsol el a szoptatás. Tényleg nem értem miért nem szeretk szoptatni de már 4 hónapja csinálom. Néha kap már tápot mert kezd kevés lenni a tej. És sokkal közelebb áll hozzám a cumisüveges etetés. Bárki etetheti eltudok menni ugy hogy nem aggodok vissza érek e mire éhes lesz stb vagy ha magammal viszem nem kell keersgélnem hol tudom szoptatni. Utálom hogy igy érzek de ez van sajna.
2012. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Sokan vannak így, próbálj meg egy tanácsadót hátha tud segíteni.

Am meg a babádnak szüksége van rá ez a legjobb és legtermészetesebb táplálék még neki...erre gondolj közben!

2012. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Én is hasonlóan érzek, mint az előttem válaszolók. Nagyon megvisel a szoptatás, fájdalmas, kényelmetlen, ráadásul nem mindig elég a tej, és nem tudom, hogy most evett-e eleget. Ráadásul több mint egy hete sztrájkol a fiam. Eddig nem volt hajlandó a jobb ciciből enni, majd pár napja már a bal cicit sem fogadja el. Ennek következménye, hogy nagyon lecsökkent a tej mennyisége. Eddig volt, hogy 200 ml-t is le tudtam fejni, most örülök, ha 70 ml sikerül. Mondanom sem kell, hogy teljesen kikészít, tiszta ideg vagyok, szó szerint rettegek, mikor következik a következő etetés.

Lelkileg sem érzem azt a meghittséget amiről annyit olvasni/hallani.

Át akarok állni tápszerre, néha már szoktam is adni neki (mivel kevés a tejem), és olyankor mindig bűntudatom van, pedig annyira nyűg ez a szoptatás nekem.

2012. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos a lányom, még most is elalvás előtt megkapja, de már szerintem nincs is benne semmi, mert babát várok újra, és nagyon korlátozom a szoptatást.

De! Az elején görcsberándult a gyomrom ha hallottam, hogy nyöszörög, mert tudtam hogy jön a rettegett szoptatás! És azért féltem annyira tőle egy idő után, mert sebes, véres, repedt volt a mellbimbóm, a babám mint egy satu úgy szorított a mellemre, csillagokat láttam, ordítottam, véraláfutások voltak rajta :( ez sajnos tényleg így volt, de mivel a környezetem és társadalom elvárása a szoptatás, bennem fel sem merült, hogy abba hagyjam, inkább szenvedtem, míg nem két hónapos korában rám parancsolt a gyerekorvos, hogy adjak neki tápszert, mert nem hízik annyit amennyit kéne. A sebes mellemet hiába akartam megmutatni a védőnőnek, nem nézte meg. Volt fent nálam szoptatási tanácsadónő, nem tudott ő sem segíteni. Az idő oldotta meg, ahogy elkezdtem tápszerrel pótolni, már kevesebbet lógott rajtam, begyógyult a mellem és onnantól vált örömmé a szoptatás, és nem egy fájdalmas kényszer volt. Sajnos én a szerencsétlenek táborába tartozom,nekem így alakult. De a nők nagyrészének az első perctől megy mint a karikacsapás. Sok tej, nem fáj, gyerek tökéletesen szopik. Nekem egy nyammogós elalvós babám volt. A másodiknál kiváncsi vagyok hogy lesz, a melleim most 19 hónap szoptatás után nagyon edzettek már, anyukám azt mondja, emiatt szerinte nem lesz már az a fájdalom a következőnél. De mi van ha megint kevés lesz... majd kiderül. De már nem fogok görcsölni, ha nem lesz neki elég, kap tápszert, mást úgyse tehetek.

2012. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a 3 babámnál átéltem ezt az elején..Fájt(állítólag mindenkinek fáj egy kicsit,míg a mell hozzá nem edződik)+az a fura érzés,h a mellem eddig nem erre volt..hozzá kellett szoknom mind a 3x.Most is szoptatok,már hozzászoktam megint,7 hónapos a baba,a másik kettőt kb:1 éves korukig sikerült.Mennyi idős a babád?
2012. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!