Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy két hetes babát hány...

Egy két hetes babát hány órakor szopiztattok? Át tudja már ilyenkor aludni az éjszakát? Kicsit rágörcsölök és keltem 3 óránként mert a korházban azt mondták.

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Kelteni akkor kell, ha vagy sárga volt, vagy nagyon alacsony súllyal született, vagy nagyon aluszékony szopi közben.

HA ezek egyike sincs, akkor hagyhatod, hogy ő jelezzen, mikor kéri a cicit.

Amúgy kevés baba van, aki ennyi idősen átalussza, de előfordul, tehát az a ritkább.

2012. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én csak akkor keltem, ha már nagyon be van durranva a cicim, és nincs kedvem lefejni. Amúgy hagyom aludni, majd ébred úgyis, ha éhes.
2012. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coffeez ***** válasza:
53%

Ilyen pici baba még nagyon fáradt, megviselték a "dolgok". Igen, jól csinálod, 3 óránként etesd meg, mart ha több idő kimarad, nem lesz elég tejed. Vagy: fejd le, és hagyd aludni. De akkor cumisüveg lesz a vége, és a szoptatásnak hamarosan búcsút mondhatsz. :(

Különben ha átalussza az etetést, nagyon éhes lesz, mikor felébred, de nem biztos hogy lesz annyi ereje, hogy ennyit egyen, amennyi kell Neki. Mert még pici és a szopás nehéz munka, bele is izzadnak rendesen :)

2012. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy éjjel alvó gyereket soha nem ébresztünk - kivéve, ahogy az első írta, ha sárga volt vagy kicsi súllyal született. Sajnos hozzászoknak, ha ébresztve vannak és most még lelkes vagy, de pár hónap múlva inkább kimerült leszel! A tejed nem fog attól elapadni, ha egyvégtében alszik 4-5-6 órát! Pihenj, amikor ő is pihen, mert hamarosan eljön az az idő, amikor már nem csak az alvásról szól a napotok!
2012. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelszó:), igény szerint. Tehát akkor amikor kéri:).

Kivéve ha sárga vay kis súllyal született, akkor bizony kelteni kell.

Az éjszaka átalvása majd 2- 3 éves korban lesz aktuális:), vagyis:

sok baba ilyenkor _még_ átalussza az éjjelt, mert fáradt a születés miatt. Aztán ahogy ez elmúlik, normális lesz ha felébred, akár többször is, hiszen az idegrendszere még nem érett ahhoz, hogy a mikorébredéseken átbillentse és éhes is lehet, testközelséget is keres majd.

Persze vannak babák, akik hamar átalusszák az északát, de a legtöbb nem:). Ás ez is normális:).j

2012. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Én két óránként etettem, így 6 hónaposan sem eszik ritkábban. :D

Eleinte éjjel aludt, de nekiállt fogat növeszteni és abbahagyta az éjjeli alvást.

2012. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

Dettó mint utolsónál.

10 órákat is aludt már egybe, de 8 volt az átlag, amióta fogzik (két hónapja), másfél óra a maximum, amit egybe alszik, néha kettő, de nem ritka, hogy fél óránként-óránként ébred. Minden éjjel. :o(

2012. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 coffeez ***** válasza:
Ó bocsánat, most látom hogy éjszakát kérdeztél! Az máááás. Akkor természetesen hagyd aludni, úgyis felébred hajnalban arra, hogy éhes. Így van: éjjel alvó babát nem keltünk fel. Ha nagyon feszül a cicid, akkor esetleg, vagy lefejed és pohárból odaadod. Nagyon jó egészséget és jó babázást kívánok! :)
2012. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!