Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti dohányzással...

Szoptatás alatti dohányzással nagyon ártok a babámnak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ezt találtam Neked egy orvosi kérdezz-felelek oldalon:


A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá.

2009. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt a cikket olvastam valahol, épp akor, amikor fontolgattam, hogy újra rágyujtok. Nincsenek véletlenek!!!!!
2009. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Személyes tapasztalat! Volt egy kolléganőm, aki mindkét terhességét végig bagózta. No persze a férje nem engedte, ezért hozzám jár cigit tarhálni...


Egy szó mint száz, jelentős mértékben kevesebbet dohányzott, mint terhessége előtt, de ez a kis mennyiség is elég volt ahhoz, hogy mindkét gyereke asztmásan szülessen meg. Az elsőnek születéskor leállt a légzése, úgy kellett újraéleszteni, no és az oxigénhiánytól kicsit gyagya lett szegény. De a másikból sem lett észkombájn.


Tessék abbahagyni a dohányzást, vagy elvetetni a gyereket! A kettő együtt nem megy. A gyermekvállaláshoz többé-kevésbé úgyis áldozatokat kell hozni, az egyik ilyen, a dohányzás. Ha ehhez nincs valakinek akaratereje, az ne akarjon gyereket se, mert ahhoz meg nem lesz akaratereje, hogy embert neveljen belőle.


Mellesleg pedig a saját egészségét mindenki úgy teszi tönkre, ahogy akarja, de ha terhes, akkor már nem csak magát teszi tönkre. Aztán lehet sírni, hogy gyogyós lett a gyerek, meg felvenni rá a segélyt, mert gyagya szegény. Anyu hibájából. Én nem segélyt, hanem börtönt osztogatnék szándékos veszélyeztetésért és maradandó károsodás okozásáért.

2009. aug. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
24%
Jajj dehoooogy! Direkt jót tesz neki!! Cseppet sem vagy önző, ugye?
2009. aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
28%
Áh!Dehogy árt!Sőt!Nagyon is jót tesz neki!A sógornőm még benzint is szagolgatott!Ez komoly!Az ő fia is totál asztmás lett!
2009. aug. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

a dohányzás, a mellet is roncsolja, mert már láttam néhány képet többek között ezt: [link]

Szoval a nikotin, kátrány, és a szén monoxid az egész testedbe eljut, és amikor eteted a gyereket, igen is nikotinnal is táplálod..gondold meg azért kérlek, mivel ártasz neki rengeteget.

2010. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!