Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet mézet enni?

Szoptatás alatt lehet mézet enni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Mindent lehet. Csak a puffasztó ételeket jobb elkerülni.
2012. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
A mindent lehet csak akkor igaz, ha a babád nem érzékeny valamire. Az én kisfiam 5 hónapos, tiszta ekcémás kiütés, senkinek fogalma sincs, hogy mitől. Nem használok vegyszereket mosáshoz, csak gyógyszertári termékeket használunk és shea vajat. Nem ehetek tejterméket, paradicsomot, gombát, mézet, diót, mogyorót stb....Szóval egyéni érzékenység kérdése, de a mézet nem javasolják szoptatás alatt és 1 éves korig. Kizárólag anyatejes baba.
2012. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xStefix ***** válasza:
100%

Ha van a közeli rokonságban pollen-allergiás, akkor egyelőre hanyagold szerintem. Ha másféle allergia van, akkor elvileg lehet, de óvatosan, pici adaggal teszteld, hogy bírja-e a babád. Mindenki másra érzékeny...

Én cukor helyett mézet használok, nálunk nem okoz gondot. 6 hós anyatejes baba.

2012. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen tegnap ijesztettek rám, hogy nem szabad enni mézet. Én eddig elég sok mézes kenyeret benyomtam, meg a teámba is azt szoktam tenni, a babán nem láttam, hogy bármi baja lenne, most 2 és fél hónapos.
2012. dec. 5. 19:08
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
Én már 2 hónaposan is mézzel ízesítettem a gyerekeim teáját, és nem volt semmi bajuk tőle.
2012. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom miét kellett lepontozni....2. válaszoló vagyok....nm hinném, hogy hülyeséget írtam volna azzal, hogy egyéni érzékenység kérdése....na mindegy.
2012. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 coffeez ***** válasza:
52%
Nincs ilyen, hogy valamit nem lehet enni. Ez butaság. Mindent lehet, így van, a puffasztó ételekkel kell vigyázni, mert a baba is puffadhat. A fűszerestől is fájhat a pocija, ezeket ki kell tapasztalni. Én mindent ettem, különösen ügyelve rá, hogy TÉNYLEG mindent. Inkább arra figyelj (ez kicsit OFF), hogy a glutén bevezetésekor(4,5-5.hónap között!)majd kapjon még legalább egy hónapig anyatejet. Ez segíti a védettséget a cöliákia ellen. De legjobb, ha legalább 1 éves koráig kapja. Az anyatej a legeslegjobb gyógyszer!!!!
2012. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 coffeez ***** válasza:
Mivel Te nem vagy allergiás a mézre, így "biztonságos" mézet kap, nem tudom máshogy mondani :) Ezt Te feldolgozod helyette, Neki csak hasznára válik. Szakmabeli vagyok, és nem hagyhattam szó nélkül.A baba nem ehet,min. 1 éves koráig, v ha előfordult a családban, akkor később. DE 1 éves kor előtt TÉNYLEG nem ehet, mert van egy durva betegség, ami kijöhet nála, és annak akkor kórház a vége. Vagy jobb esetben allergiát "generálhat" az arra érzékenyeknél az idő előtt adott méz. Ezek nem törvényszerű dolgok, de ki az az anya, aki meg merné kockáztatni? (ehet még 100 éves koráig minden nap)Ezt a védőnő meg tudja mondani. Az nem ugyanaz, hogy mézet adsz neki, vagy az általad megevett méz megy át a tejbe. Remélem érted :) Minden jót Nektek!
2012. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xStefix ***** válasza:
100%

A mézben lévő (ritkán előforduló) kórokozó botulizmust okozhat, amire a csecsemők sokkal komolyabban reagálhatnak, mint a felnőttek. Ezért nem javasolt min. 1 éves korig mézet adni a babának.

De valóban, ha te eszed, és nincs rá érzékeny a közelben, akkor nagy valószínűséggel nem okoz gondot.


OFF: a glutén bevezetését "mi" 6-7 hónap között javasoljuk, az első ételfélék között. ;)

2012. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én babámat kiütötte.:(
2012. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!