Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet mézet enni?

Szoptatás alatt lehet mézet enni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 09:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! (Jelzem, én nem pontoztam le senkit.)
2012. dec. 7. 09:41
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

coffeez válasza:


Nincs ilyen, hogy valamit nem lehet enni. Ez butaság. Mindent lehet, így van, a puffasztó ételekkel kell vigyázni, mert a baba is puffadhat.


Hát akkor bizonyára a levegőtől lesz ekcémás kiütése nem egy helyen a fiamnak, amikor a már felsorolt kaják valamelyikét eszem. Az a butaság, már bocs, amit leírtál, hogy mindent lehet. És ahogy már írták, a mézben is lehet botulinum toxin, ahogyan a nyers húsban is. Bocs, az offért. Csak azért írtam, ha lehet, ne élje át azt amit én...

2012. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 xStefix ***** válasza:
100%

Pedig mindent lehet, coffeez jól mondja. :)

Nincs semmiféle általános tiltólista (bár sok helyen találkozunk ilyenekkel), mert minden gyerek más! Nincs olyan, hogy ezt vagy azt nem szabad enni-inni - max. kerülni érdemes bizonyos dolgokat, AKKOR, HA van rá az anyukának valamilyen oka (allergia, betegség, érzékenységi tünet, nem megbízható forrásból szerzi be az ételt stb).

De kerülni kéne az olyan tanácsokat, hogy xy dolgot alapból tilos enni szoptatás alatt. Felesleges kivenni valamit az étrendből anélkül, hogy pontosan tudnánk, okoz-e reakciót vagy sem.

2012. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 coffeez ***** válasza:
2012. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 coffeez ***** válasza:
Bocs ez kicsit OFF volt, csak a glutén miatt linkeltem be. Remélem sokaknak nem mond újat, mivel már 2012 van.
2012. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 xStefix ***** válasza:
100%

Coffeez, én inkább ezt ajánlom!!

[link]

2012. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 xStefix ***** válasza:
100%

Gyorsan beleolvastam a védőnő blogjába más szopatós és hozzátáplálós témákban... hát, vannak benne "hibák", ha fogalmazhatok így. Pl. nem támogatja az igény szerinti szoptatást sem, ami (nálam) alapból problémás.

De nem kötözködésnek szánom!

2012. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 coffeez ***** válasza:

Mivel szakmabeli vagyok, én sem onnan szoktam tájékozódni. Csak vannak emberek, akik meghallják, hogy LLL és már kiakadnak. :(

Gondoltam laikusoknak ez hitelesebb forrás :)

2012. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!