Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újratelődik a mell, ha minkett...

Újratelődik a mell, ha minkettőből eszik a baba?

Figyelt kérdés
6 hetes babámnak időnként mindkét cicit oda kell kínálni, mert van hogy az egyik kevés. Lesz elég tej 2-3 óra múlva mikor legközelebb enni kér? Vagy már fogytán a tej?
2008. máj. 27. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mivel a mell tároló kapacitása véges, ezért nemcsak szoptatások között, hanem szoptatások ALATT is termelődik az anyatej. Főleg akkor, ha már napi majdnem 1 litert kell megtermelni a babónak. Nyugodtan adjál mindkét mellből, de amivel kezdesz, azt jól szívja ki, és utána add oda a másikat. EZ azért kell, hogy a zsírdúsabb táplálóbb tejet is kiszívja, ne csak a hígabb, szomjoltóbb elsőt. Ha pedig a nagy melegben szomjas lesz, úgyis gyorsan végez, mert akkor is a hígabb tejet szívja előszőr. Ehhez persze az kell, hogy a két etetés közben is megkínáld cicivel.

Az alapszabály az, hogy minél többet szopik, annál több anyatej termelődik, még akkor is lesz hatása, ha egy pár napig úgy érzed, hogy kevés a tejed, pedig a babó sűrűn szopik...

2008. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél több ürül, annál több lesz :) Persze nem azonnal, kell egy ks idő, max 1 nap, hogy alkalmazkodjon a mell a többletigényhez.

Én mindvégig kezdettől két mellből szoptattam. Amit megeszik a baba, annak a 2/3-a szopás KÖZBEN termelődött!

2008. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van elég, és mindkét mellem általában oda kell adjam neki, picik a cicijeim és egyben már evésvban 4,5 hós a kicsi. Igény szerint eszik és hagyom kicit dudlizni is rajta, hagy termelődjön. :) Viszont az a hátrány hogy nem elég tápláló így, kicsit vizesebb :( és már elkezdtem a kóstolgatást, mert van hogy fél óra múlva már megint enni kér és hát ezt ki győzi?!Még a cicim se, inkább adok kajcsit neki lassan, mert a tápi nem kell neki, se anyatej üvegből, kiskanállal kicsit macerás lenne...

Tehát ne aggódj, lesz elég! Nekem is van.

2008. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!